Tři dny, tři místa! - 25. 1. 2021

Opět na hlavním toku řeky a já zase plný vzrušení co mě zde čeká tentokrát. Na výpravu jsem měl vyhrazené tři noci lovu a už předem jsem měl vymyšlenou taktiku. Tentokrát jsem se rozhodl, že pokud ryby nebudou aktivní, tak se budu po každém dni stěhovat a ryby se pokusím aktivně vyhledat. Vybral jsem si úsek řeky, kde už jsem na pár místech seděl, a proto jsem již tak trochu věděl, kam se budu stěhovat v případě neúspěchu.

01779-mala1-2-nahled.jpg

01779-mala2-6-nahled.jpg

Zvolil jsem úplně odlišnou taktiku vnadění ale i samotného lovu. Žádná kila krmení, ale pěkně jen 3 koule na pva šňůrce ke každému nahození . Byl to pro mě opravdu ojedinělý lov. Jsem zastáncem návnadu spíš pořádně zasypat, aby tam krmení ryby měly dost. Ale chtěl jsem to prostě zkusit, protože od kamarádů vím, že i takto se dá zlákat nejeden krásný mohykán. Nástrahu volím atraktivní, a to boilies v dipu. Na jeden prut vybírám Gigantiku a na druhý boilies 68. Návazce zhotovuji z háčku Centurion velikosti 4 a šnůrky Strip-x 45lb a samozřejmě nesmí chybět mousthsnagger shorty brown.

01779-mala1-9-nahled.jpg

01779-mala2-7-nahled.jpg

První den jsem se dočkal záběru bohužel jen od tlouště, a tak je na řadě stěhování (trochu tento neúspěch dávám za vinu rybáři, který si musel sednou hned vedle mě i když kolem bylo dostatek místa. Jeho neustálé bouchání dveřmi u auta bylo nesnesitelné, vydržel jsem a nakonec jsem odjel bez sebemenší zmínky o jeho neohleduplném chování). Druhý den přejíždím na místo, které se nachází zhruba v polovině tohoto úseku. Vše dělám jako na předešlém místě a taktiku ani nástrahy neměním. Do půlnoci se nic neděje a já jsem ve čtyři hodiny opět u probouzející se řeky, připraven na první záběr od kapra. To se mi také splňuje a já měřím sílu s prvním kaprem výpravy. Konečně jsem se dočkal, ale obr to rozhodně nebyl.

Měl jsem daný plán už před výpravou, a proto kolem poledne vše balím a jedu hledat poslední třetí místo, kde strávím poslední noc a ráno mé výpravy. Jsem těsně nad jezem a v tomto období to není zrovna to nejideálnější místo na lov kaprů , ale i přesto jsem se to rozhodl zkusit. Opět vše jako přes kopírák a já už popíjím kávu a říkám si, jestli jsem neměl na předchozím místě setrvat. Nakonec jsem si řekl, že teď už jsem tady, tak tady zabojuj a vydoluj nějakého toho kapra. Noc byla opět klidná a já znovu věřím že ráno to přijde. A také že přišlo a to hned dvakrát, i když tentokrát svatý Petr kily šetřil. Nakonec atraktivní nástraha boilies v dipu vyprovokovala tři ryby a já jsem si zase zkusil úplně odlišnou taktiku, než jsem obvykle zvyklý používat.

01779-velka-1.jpg

01779-velka-3.jpg

01779-velka-4.jpg

01779-velka-5.jpg

01779-velka-8.jpg

Rozhodně to nebyly nějaké kaprařské žně, ale určitě se k této aktivní technice lovu ještě vrátím.

Za Nikl tým - Martin Novák

Návrat na přehled zpráv od vody