Šimansky s „doktorem“ na D7 - 4. 9. 2008

Máme tu čerstvou zprávu z Pálavy, kde strávili Šimansky s Lumírem pár dní lovem na Mušovské nádrži. I když počasí a podmínky nasvědčovali tomu, že kapři se budou krmit a kluci nachytají pěkné ryby, skutečnost byla jiná. Během prvních dvou dnů kromě několika menších kaprů do 10kg neměli žádný lepší úlovek.

Vodní hladinu pokryla nechvalně známá „hrachovka“, což je na Mušově vždy signálem, že s kapry bude problém. Kluci se ale prostě rozhodli, že si to od kaprů tak snadno natřít nenechají.

Ve snaze zaujmout pozornost apatických ryb si namíchali extrémně atraktivní vnadící směs, kterou přihazovali ke svým nástrahám.

Šimansky nám poodhalil něco ze své kapří kuchyně a tady je jeho recept na probuzení letargických kaprů: Směs několika druhů drobných pelet nejprve zalije boosterem CSL mixer complex a Amino Complexem fermentovaná kreveta. Pelety nechá v tekutině pořádně nasáknout až z nich vznikne hustá kaše. Následně směs popráší suchým práškovým aditivem Chopped meat a celou směs pak dohušťuje jeho oblíbeným method mixem Red Pepper Extract. Ze směsi uhněte koule velikosti tenisového míčku a ty potom při položení nástrahy spouští do její blízkosti.
Jako nástrahy používal Pavel boilies Tuňák, Lumír pak C4/Squid&octopus prezentovaný na panáčka.

Ptáte se, jestli mělo v těchto podmínkách smysl používat tuhle krmnou směs? Šimansky s „doktorem“ nakonec zdolali 10 kaprů o hmotnostech 10–14kg. Takže aktivní přístup k lovu a trocha snahy při přípravě návnad se jim nakonec docela vyplatila, nemyslíte..?

Návrat na přehled zpráv od vody