Kouzlo letní noci - 21. 8. 2011

Volného víkendu využil po dlouhé době Lumír, který vyrazil k vodě s přítelkyní Kačkou. Pro ni to byla vůbec první kaprařská výprava, a tak doktor tajně doufal, že by kapři mohli spolupracovat.  

O průběhu této výpravy už ale poví Lumír více sám …

„Vzhledem k fantastickým zprávám spojeným s výsledky nového boilies Kill Krill jsem se rozhodl porušit svůj konzervativní přístup k svému lovu a poprosil jsem Karla o pár kilogramů tohoto boilies.

Bohužel jsem si ale vzpomněl pozdě, a tak jsem v balíku ve čtvrtek našel úplně čerstvé boilies, které se pro můj lov nehodí. Čerstvé boilies jsem doma nasypal do sušící bedny a do tašky s krmením jsem nasypal svoje oblíbené vysušené hotovky Food Signalu. Z balíku z Kolína jsem ale ve spěchu přece jen přibalil testovací dip Kill krill.

Den před lovem jsme s Kačkou zajeli provnadit vybrané místo několika hrstmi boilies, což považuji za velmi důležité. Je pravda, že se vždy vystavujete riziku, že vás nějaký dobrák na břehu sleduje a rozhodne se takhle připravené místo „využít“.

Cesta k vodě byla proto i tentokrát svým způsobem adrenalinová. Naštěstí se nenašel nikdo, kdo by naše provnaděné místo obsadil před našim příchodem. Krátce po rozbalení věcí se nad námi zatáhla obloha a během několika okamžiků se přihnala silná letní bouřka. Ta mi udělala opravdu radost. Prudký vítr s intenzivním deštěm totiž vodu v horkém počasí vždy výrazně prokysličí a podle mých zkušeností se to znatelně odrazí na potravní aktivitě kaprů. To se potvrdilo i tentokrát.

S nastávajícím večerem začaly přicházet záběry od pěkných ryb. Po záběru jsem bez řečí předal prut Kačce a zdolávání jsem přenechal jí. Zvládla to pokaždé na jedničku. Po několika rybách jsem ale musel tento kolotoč zdolávání a focení přerušit, protože při focení s těžkými rybami se Kačce ozvala bolest karpálního tunelu, což ilustruje jedna z fotografií.

Celkově se na podložku podívalo 8 kaprů, z nichž největší vážili 10kg, 11kg, 12.8kg, 13kg a 14kg. Všechny ryby jsme chytili na24mm Food Signal máčený v testovacím dipu Kill Krill.

Ve své sestavě jsem poprvé použil šokový vlasec Red Ant, který mě naprosto nadchnul. Pro lov kaprů z odhozu jsem se nikdy nesetkal s příjemnějším šokovým monofilem. Návazce jsem uvázal ze svlékací šňůrky Jelly Wire, zakončil jsem jeháčkem Anti Snag Hook vel, 6. Protože se mi z krabičky po minulé rybačce asi odplazili všichni Mouthsnaggeři, sáhl jsem po pytlíku rovnátek Alignes Short shank. Pro menší háčky jsou tato menší rovnátka opravdu šikovná.

Po dlouhé době bez pobytu u vody byl pro mě tento víkend skvělý relax a do dalšího pracovního týdne mě nabil novou energií. Ale co je hlavní – v neděli večer se mě Kačka zeptala, jestli jedeme o víkendu zase na ryby. Možná se teda zase brzo ozvu :-) "

Kačko, dobrá práce! Nech si rychle od Lumíra rozmasírovat zápěstí a rychle vyrazte zase k vodě, užít si ještě pár posledních letních dní. 

Návrat na přehled zpráv od vody