Články

For Fishing 2010 očima Nikl Teamu

5. 2. 2010, Nikl Team

Letošní premiérový ročník rybářského veletrhu FOR FISHING naznačil, že se tato akce zřejmě stane důstojným konkurentem brněnského veletrhu Rybaření pro všechny zapálené rybáře z Čech. Možnosti navštívit tuto akci využilo, především během víkendu, opravdu velké množství lidí a výstavní pavilon doslova praskal ve švech.

Celý článek →

Fotografujeme své úlovky – 1. díl

19. 1. 2010,

Od roku 2007, kdy v internetovém časopise Carpweb vyšel článek Fotografujeme své úlovky uběhlo již pár let. Je potěšující skutečností, že fotoaparát se stal i v našich končinách nedílnou součástí mnoha vyznavačů sportovního rybolovu a metodu chyť a pusť (zejména u trofejních ryb) vyznává stále více rybářů. Stále však mnoho z nás s fotoaparátem tak trochu zápasí, mnoho z nás se dopouští stále stejných chyb a znovu a znovu se objevují dotazy na téma „Jak správně vyfotit svůj úlovek“. Proto jsme se rozhodli původní článek oprášit. Požádali jsme autora o jeho aktualizaci a přinášíme vám tedy jeho druhé, upravené vydání.

Celý článek →

Před redakčním mikrofonem… Karel Nikl

8. 1. 2010,

Časopis Kaprománie vyzpovídal našeho šéfkuchaře a ředitele Karla Nikla. Zajímá Vás, jak Karel odpovídal na otázky reportéra Marka Kvaltína? Pak neváhejte a začtěte se do tohoto rozhovoru o novinkách, plánech, Nikl teamu a mnoha dalšího.

Celý článek →

S Kravským uzlem na kombinované návazce

5. 1. 2010, Lumír Francek

Kombinované návazce si i u nás získávají stále větší popularitu. Návazce kombinované ze dvou různých materiálů s diametrálně odlišnými vlastnostmi jsou často opravdu účinnou fintou především na opatrně se krmící ryby. Není náhoda, že na těch nejtěžších revírech je v posledních letech prezentace nástrahy na kombinovaném návazci jednou z nejúspěšnějších taktik.

Celý článek →

Zvyšování efektivity háčků

27. 12. 2009,

Začátkem 80tých let experimentoval Jim Gibbinson s háčky s rovnými raménky a očky, aby ověřil schopnost jejich zachycení. Zjištěním několika rybářů bylo takové, že háčky s očkem zahnutým dovnitř se otáčejí mnohem lépe. Vlasový systém Kevina Maddocka a jeho přátel dopomohl k chycení více ryb, ale pořád bylo co vylepšovat.

Celý článek →

Vlasec Mack2 C-Max Line - sametový tvrďák

29. 10. 2009, Nikl Team

Kvalitní vlasec je základem úspěšného rybolovu. V dnešní době se na kaprařském trhu nabízí ke koupi opravdu nepřeberný výběr vlasců z produkce mnoha firem.

Celý článek →

Závody Green Hell 2009 očima Nikl Teamu

19. 10. 2009,

V polovině září jsme s Lumírem dostali nabídku účasti na kaprových závodech Green Hell 2009. Tu jsme po krátké úvaze přijali a začali pilně shánět informace o místních podmínkách, rybí obsádce, úspěšných nástrahách a používaných taktikách. Výsledkem našich příprav bylo 7 druhů boilies po 5kg, asi 12 druhů pop-ups, obalovací těsta, dipy, boostery a čisté esence. Vzhledem k alarmujícím zprávám o nadměrném výskytu sumečka amerického nám Karel Nikl naložil větší množství tygřích ořechů se speciální úpravou.

Celý článek →

Koncová udice „360 rig“ (Jednoduchost, efektivita, rychlost)

1. 6. 2009, Jirka „Scopex“ Majer

V poslední době se v kaprařině stává jakousi módou kritizovat všechny novinky bez toho, aby s nimi měl dotyčný byť jen sebemenší praktickou zkušenost. Nutno dodat, že to má co dělat s jakousi podivnou obchodní politikou. V duchu hesla „Když to neprodávám já, musím to aspoň pomluvit“ jste měli možnost přečíst si nedávno článek dokonce i v jednom tištěném kaprařském periodiku. V uvedeném článku si autor vzal na mušku mimo jiné i návazec „360rig“. Carp Web Vám však nyní nabízí článek od člověka, který lovem s tímto typem koncové udice strávil spoustu prutohodin a o používání 360ky ví opravdu hodně…

Celý článek →

Rodinný výlet do Maroka

20. 5. 2009, Rick Mommers

Po loňské premiéře s lovem kaprů na africkém kontinentu se Rick s Radkou vrátili na místo činu. V předchozím roce se jim rybářsky příliš nedařilo, o to větší však byla Rickova odhodlanost tentokrát doopravdy uspět. Vychutnejte si proto exklusivně na Carp Webu Rickovo skvělé zábavné vyprávění, které jsme opět v rámci autenticity záměrně ponechali v jeho čecho/holandštině. Pohodlně se usaďte a nechte se vtáhnout do prostředí kaprařské výpravy na černém kontinentu…

Celý článek →

Letní rodeo (příběh druhý)

8. 5. 2009, Jirka „Scopex“ Majer

Pokračování článku Letní ródeo (příběh první), kde Jirka „Scopex“ Majer popisoval svou veleúspěšnou výpravu, kterou prožil společně se svou přítelkyní Šárkou. Pojďte se společně s Jirkou vydat na písečný břeh tajemné pískovny podruhé a pokuste se s ním ulovit další šupinaté klenoty…

Celý článek →