Články

Návrat ke kořenům – pletená šňůrka

3. 8. 2011, David Zapletal

Před několika lety vlétl na kaprařskou scénu návazcový materiál zvaný fluorocarbon. Většina z nás se nechala zlákat a vyzkoušela tento“zázračný“ a ve vodě těžko zjistitelný materiál. Tento fenomén se dotkl jak mě, tak i mých přátel vyznávajících moderní metody lovu kaprů.

Celý článek →

V zajetí pískoven

23. 6. 2011,

Montáže s pva punčoškou letí na rozhraní rákosu a vodní trávy poblíž padlého stromu, kam putovalo i několik raket method mixu. Asi po třech hodinách vytahuji s menšími potížemi lysce, který si dříve tak hlasitě razil cestu rákosím. Zmocňuje se mě radost a zadostiučinění, a i když fotky se moc nepovedly, budu na něj dlouho vzpomínat. Vždyť je to asi úplně panenská ryba, která byla poprvé na vzduchu. A že má jen něco málo přes 10 kg? O ty kila jde přeci až na posledním místě!

Celý článek →

Sázka na jistotu

1. 6. 2011,

Rybáři často hledají odpovědi na otázky k volbě vlastní originální a účinné nástrahy. Marek Kvaltín se rozhodl rozebrat svůj postoj, kterým přišel ke své oblíbené a fungující nástraze. Nechte se inspirovat tipy, které vám usnadní výběr, a zkuste je v praxi. Věříme, že vám dané poznatky budou k užitku a přinesou u vody hezké zážitky s úlovky, na něž právě čekáte.

Celý článek →

Vysoce atraktivní nástrahy

11. 5. 2011,

Vždy jsem měl rád aromatické, lehce viditelné nástrahy, které dokáží být neuvěřitelné účinné zejména v období snížené aktivity během zimy, jara a v podstatě i často během zbytky rybářské sezony. Jasné sbarvené nástrahy vysílající výrazný potravinový signál často umí přesvědčit i malátné ryby, aby vzaly předloženou nástrahu jen tak ze zvědavosti. Kvůli chladné vodě a slabému apetitu ryb zkrátka klasické nástrahy ležící na dně můžou zůstat nepovšimnuté po několik dní...

Celý článek →

Neokoukané tipy & triky II. - Samostatná nástraha

7. 4. 2011,

Správná volba lovné strategie je vedle několika dalších faktorů prvkem, který ve velké míře ovlivňuje konečný výsledek lovu. Přestože taktik, jak přelstít mazané kapry je spoustu, jsem přesvědčen, že většina rybářů jim věnuje pouze jakési nutné minimum pozornosti a raději se soustředí na materiální stránku věci, jako je správná volba prutu, stojanu či ta zaručeně nejlepší nástraha.

Celý článek →

Změna se vyplácí!

28. 3. 2011,

Někdy mám pocit, že když si nic neplánuji, tak to mnohdy bývá lepší, než když vše důkladně promýšlím. Přesně tak to dopadlo na této akci. Právě ty neočekávané věci často bývají co do plnosti a obsahu zážitků bohatší než ty, které se snažíme poctivě plánovat a vypiplávat.

Celý článek →

Neokoukané tipy & triky I.

10. 12. 2010,

Vývoj koncových návazců napříč celou Evropou prošel za poslední tři desítky let opravdu velkou spoustou změn. Přirozený vývoj a zejména zkušenosti lovců však dokázaly vyvrátit mnohá zažitá pravidla a tato velice důležitá část lovu kaprů dostala nový rozměr…

Celý článek →

Od monofilu k pletence

12. 10. 2010, Lumír Francek

Kaprařina se v posledních letech vyvíjí opravdu dynamicky. V podstatě se ale asi není čemu divit. Zájem o tuto oblast rybolovu v celoevropském měřítku stále roste a určitý vývoj je svým způsobem nevyhnutelný. Přesto, kdyby mi někdo před 8-10ti lety řekl, jakým způsobem a s jakými materiály se budu v budoucnu hnát za velkými kapry, jen těžko bych mu uvěřil.

Celý článek →

Rozpustná jistota úspěchu

28. 8. 2010, Lumír Francek

O tom, že kaprařina není jen o zdlouhavém čekání na záběr velkého kapra, asi není třeba dlouze polemizovat. U vody se setkáme s celou řadou situací, kdy bude ulovení ryby důležitější, než její velikost.

Celý článek →

Leon Hoogendijk Isotherm Bait Station – totální řešení

24. 5. 2010, Nikl Team

Nabídku otestovat multifunkční termoizolační systém na uchovávání nástrah z dílny Leona Hoogendijka jsem přijal velmi rád, neboť jsem dosud - jako většina mých kolegů rybářů - uložení boilies na výpravách řešil různě. Žádný z mých dosavadních způsobů uložení se ale nejevil jako zcela vyhovující.

Celý článek →