Články

Neokoukané tipy & triky II. - Samostatná nástraha

7. 4. 2011,

Správná volba lovné strategie je vedle několika dalších faktorů prvkem, který ve velké míře ovlivňuje konečný výsledek lovu. Přestože taktik, jak přelstít mazané kapry je spoustu, jsem přesvědčen, že většina rybářů jim věnuje pouze jakési nutné minimum pozornosti a raději se soustředí na materiální stránku věci, jako je správná volba prutu, stojanu či ta zaručeně nejlepší nástraha.

Celý článek →

Změna se vyplácí!

28. 3. 2011,

Někdy mám pocit, že když si nic neplánuji, tak to mnohdy bývá lepší, než když vše důkladně promýšlím. Přesně tak to dopadlo na této akci. Právě ty neočekávané věci často bývají co do plnosti a obsahu zážitků bohatší než ty, které se snažíme poctivě plánovat a vypiplávat.

Celý článek →

Neokoukané tipy & triky I.

10. 12. 2010,

Vývoj koncových návazců napříč celou Evropou prošel za poslední tři desítky let opravdu velkou spoustou změn. Přirozený vývoj a zejména zkušenosti lovců však dokázaly vyvrátit mnohá zažitá pravidla a tato velice důležitá část lovu kaprů dostala nový rozměr…

Celý článek →

Od monofilu k pletence

12. 10. 2010, Lumír Francek

Kaprařina se v posledních letech vyvíjí opravdu dynamicky. V podstatě se ale asi není čemu divit. Zájem o tuto oblast rybolovu v celoevropském měřítku stále roste a určitý vývoj je svým způsobem nevyhnutelný. Přesto, kdyby mi někdo před 8-10ti lety řekl, jakým způsobem a s jakými materiály se budu v budoucnu hnát za velkými kapry, jen těžko bych mu uvěřil.

Celý článek →

Rozpustná jistota úspěchu

28. 8. 2010, Lumír Francek

O tom, že kaprařina není jen o zdlouhavém čekání na záběr velkého kapra, asi není třeba dlouze polemizovat. U vody se setkáme s celou řadou situací, kdy bude ulovení ryby důležitější, než její velikost.

Celý článek →

Leon Hoogendijk Isotherm Bait Station – totální řešení

24. 5. 2010, Nikl Team

Nabídku otestovat multifunkční termoizolační systém na uchovávání nástrah z dílny Leona Hoogendijka jsem přijal velmi rád, neboť jsem dosud - jako většina mých kolegů rybářů - uložení boilies na výpravách řešil různě. Žádný z mých dosavadních způsobů uložení se ale nejevil jako zcela vyhovující.

Celý článek →

Malý háček s velkým srdcem

23. 4. 2010, Lumír Francek

Bez okolků přiznám, že až do začátku loňské sezóny jsem byl ortodoxním zastáncem velkých silných háčků, se kterými se mi úspěšně dařilo chytat spoustu pěkných ryb. Vlastně jsem nikdy neviděl smysl v používání drobných háčků k lovu velkých kaprů. Zarytým zastáncem klasických velikostí kaprových háčků jsem byl až do jedné loňské jarní výpravy.

Celý článek →

Fotoreportáž z výstavy Rybaření 2010

30. 3. 2010, Nikl Team

Letošní ročník tradičního brněnského veletrhu Rybaření je minulostí a my se proto v následující fotoreportáži pokusíme představit naše působení na této významné rybářské akci.

Celý článek →

Bin El Ouidane se otevírá …

21. 2. 2010,

Společně s rostoucím zájmem o lov kaprů se rozšiřuje také množství zemí, ve kterých se rybářští dobrodruzi pokoušejí velké kapry lovit. Jednou z nejnovějších lokalit je také kouzelné jezero Bin El Ouindane v Maroku. Specifiky lovu kaprů na tomto jezeře v severní Africe Vás v tomto článku provede fenomenální Leon Hoogendijk.

Celý článek →

FOTOGRAFUJEME SVÉ ÚLOVKY – 2. díl

11. 2. 2010,

V tomto druhém dílu bych rád zdůraznil nezbytnost úprav digitálně nasnímaných fotografií. V podstatě každá fotografie vyžaduje úpravy. Je to dáno nedokonalostí techniky i lidským faktorem – nikdo z nás není neomylný a i zkušený fotograf se v terénu nevyvaruje všech chyb. Následnými úpravami v počítači můžete velmi podstatně vylepšit to, co váš fotoaparát zaznamenal jak z hlediska technického (expozice, ostrost atd.), tak z hlediska kompozičního.

Celý článek →