Články

Nahazování bez zamotání…

21. 4. 2009,

Nahazování neodmyslitelně patří k lovu kaprů. Ať již nahazujeme kousek od břehu nebo co nejdále, vždy bude záležet na pár vteřinách, které mohou rozhodnout o úspěchu nebo neúspěchu celého našeho snažení. Pojďme si společně s Davidem Maryskem ukázat jak co nejefektivněji eliminovat možnost rozplynutí snů o velkém šupináči vlivem zamotané koncové udice…

Celý článek →

Noc je ještě mladá…

19. 4. 2009,

Loňské jaro prožil Ondra Macků nezapomenutelnou výpravu, o kterou se s námi podělí v následujících řádcích. Za spoustu dní u vody ulovil jednoho kapra. Zdá se vám to málo? Tak se pusťte do čtení tohoto článku a vžijte se do Ondrovi kůže…

Celý článek →

Fotoreportáž z Carp Rod Casting 2009

8. 4. 2009, Nikl Team

Přinášíme Vám exklusivní fotoreportáž z premiérového nultého ročníku závodů v nahazování nazvané Carp Rod Casting 2009. Českomoravskému kaprařskému spolku se podle všech očekávání opět podařilo uspořádat skvělou akci plnou atraktivní podívané a dobré zábavy. Pojďte společně s námi nahlédnout do Lednického areálu a připomenout si fantastickou atmosféru této jedinečné akce.

Celý článek →

Co dělá kapraře úspěšným?

29. 3. 2009,

Dave Moore je jedním z nejuznávanějších kaprařů Anglie. Je známý především tím, že opravdu nerad jezdí od vody, aniž by nepřelstil jediného kapra. Jeho geniální strategie a úžasný cit pro vodu jsou důvodem jeho neuvěřitelné popularity po celém Spojeném království. Carp Web Vám exklusivně přináší skvělý článek o alternativních nástrahách, který rozhodně zaujme každého kapraře.

Celý článek →

Kapří Goliášové v řece

29. 3. 2009,

Thomas Bastien je neuvěřitelně úspěšný lovec obřích kaprů. Tento člen elitního Teamu Imperial Baits má na svém kontě opravdu odzbrojující výčet velkých ryb. V následujícím článku Vám Thomas poodkryje něco ze svých zkušeností s lovem „kapřích Goliášů“ na velkých řekách. Nechte se těmito cennými informacemi inspirovat i Vy…

Celý článek →

Fotoreportáž z výstavy Rybaření 2009

24. 3. 2009, Nikl Team

Je za námi další ročník brněnské výstavy Rybaření 2009, největší exhibiční a prodejní akce svého druhu v České Republice. Ve skutečnosti je tento tradiční brněnský veletrh svou velikostí rozsahem jednou z vůbec nejrozsáhlejších rybářských výstav v Evropě. Stejně jako v minulých letech, i letos se potvrdil dlouhodobý trend kaprařiny. I díky tomu je následující fotoreportáž pojata především z pohledu kapraře…

Celý článek →

Rozhovor s Petrem Hofierkou

8. 3. 2009,

Exklusivně pro Carp Web poskytl jeden z nejúspěšnějších kaprařů Slovenska opravdu zajímavý rozhovor. Opravdu málokterý slovenský lovec kaprů má na svém kontě takovou řadu fantastických úlovků. „Hofi“ je mimo četných úspěchů na kaprařských závodech známý především jeho specifickým stylem rybolovu. Specialista na lov v čisté vodě Vám právě odkrývá své unikátní zkušenosti z praxe!

Celý článek →

Carp Rods Casting 2009

25. 2. 2009,

Českomoravský kaprařský spolek přichází s další iniciativou pro širokou kaprařskou veřejnost. Michal Kindl, známý odborník na kaprové pruty, Vám v následujícím článku představí zcela netradiční happening pro všechny příznivce kaprových prutů a nahazování. Všechno nasvědčuje tomu, že nás čeká další skvělá akce nabitá atraktivní podívanou a výbornou zábavou pro všechny zúčastněné.

Celý článek →

Carp Show Slovakia 2009

23. 2. 2009, Nikl Team

14. únor 2009 byl pro spoustu slovenských, ale i českých kaprařů dnem takřka svátečním. V tomto mrazivém sobotním dni se totiž v centru Bratislavy konal již 4. ročník zajímavého setkání všech příznivců lovu kaprů.

Celý článek →

Lov kaprů na dírkách

17. 2. 2009, Petr Šurek (Petrásek)

Zimní období je pro kapraře tím bezesporu nejtěžším v roce. V posledních letech možná i proto roste obliba takzvaného lovu na dírkách.
Lov pod ledem je stále spojován spíše s lovem pstruhů, jeseterů, štik či okounů. Kapr rozhodně není ideální rybou pro zimní rybolov, přesto se ti nejodhodlanější rybáři pokoušejí o jeho lov i v těchto extrémních podmínkách.

Celý článek →