Články

Prezentační akce - Jižní Čechy

10. 5. 2013, Nikl Team

Krátké ohlédnutí za první z našich letošních prezentačních akcí přímo u vody. Poprvé z malebných Jižních Čech a revíru Štilec...

Celý článek →

Kapři pod nohama

21. 4. 2013, Nikl Team

Ze všech míst, kam lze umístit montáž by bylo to pod Vašima nohama možná jedno z posledních, o kterém by jste přemýšleli. Garth Ethelston představuje jeho oblíbenou metodu pro lov kaprů pod břehem...

Celý článek →

Představujeme Carp Bonbons

12. 4. 2013, Nikl Team

Představejí jedné z našich nejžhavějších novinek pro sezonu 2013 - skvělých Carp Bonbons.

Celý článek →

Ztužené návazcové materiály

19. 3. 2013, Nikl Team

V tomto článku nám Danny Fairbrass priblíži používanie stužených náväzcových materiálov, ich výhody voči mäkkým šnúrkam a poradí ako dostať viac kaprov na breh.

Celý článek →

Dělat věci jinak

11. 9. 2012, Jan Dadák

Když se zamýšlím nad podstatou úspěchu v lovu kaprů, vždy se dostanu k jedné základní myšlence. Kaprařina je jako velká skládačka, která má mnoho různých částí. A podle toho kolik těchto částí do sebe v daný okamžik zapadne, tak moc jsme, a nebo naopak nejsme úspěšní.

Celý článek →

Rozhovor s Karlem Niklem

13. 4. 2012, Nikl Team

Rozhovor s Karlem Niklem pro nový kaprařský server Carpfishing.cz. Karel zodpovídá otázky na své začátky v chytání ryb a postupný vývoj v kapraře. Přečtěte si o jeho prvním velkém uloveném kaprovi, o začátcích jeho firmy nebo o seznámení s Ray Dale-Smithem.

Celý článek →

Rýchla akcia na sklonku sezóny

7. 3. 2012, Miloš Švihorík

Tohtoročná kaprárska sezóna sa nezadržateľne blíži ku koncu a mne pri všetkom tom pracovnom zhone už nezostáva veľa času, ktorý budem môcť stráviť pri vode s udicou v ruke. Preto aj teraz, nesmierne rád, smerujem k jednému z rybníkov na juhu Slovenska kde sa pokúsim priviesť do podberáka dajakých kapríkov. Keďže mám na lov, tak ako vo väčšine prípadov len niekoľko hodín, podriaďujem tomu všetko potrebné od montáží, cez kŕmenie až po nástrahu.

Celý článek →

Baby Basil

10. 1. 2012,

Jeden z mých nejoblíbenějších způsobů lovu je chytání v okolí břehu a sledování reakcí kaprů na mojí nástrahu. Myslím si, že pozorováním ryb při přijímání potravy se dokážete velmi mnoho naučit, obzvláště v porovnání s pasivním sezením za stojanem s němými hlásiči.

Celý článek →

Neokoukané tipy & triky III – Vodící vidličky

9. 11. 2011,

Silný rybářský tlak na mnoha revírech a standardní postupy lovců kaprů mě před několika sezonami přinutily přemýšlet, jestli se ještě v dnešní době dá vymyslet nová a opravdu minimálně používaná taktika. Snaha lovit na místech, která jsou co nejméně frekventovaná nebo takřka nedosažitelná náhozem mě přivedla na myšlenku lovu „za rohem“ či chcete-li „chytání s vodícími vidličkami“.

Celý článek →

Hotové vs. mražené boilie

24. 9. 2011,

Od doby, kdy se v Čechách a na Slovensku začal cílený lov velkých kaprů výrazně rozvíjet uplynulo již opravdu mnoho let. Co se týče návnad a nástrah, v začátcích bylo na trhu k sehnání jen opravdu omezené množství kvalitních návnad a nástrah, konkrétně boilie bylo v zásadě stejného charakteru.

Celý článek →