Volba nástrah a návnad

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#1937 30. 6. 2010 Jakou nástrahu, abychom si zachytali?

Tomislav: Dobrý den, chystáme se s kolegou do Chlumce nad Cidlinou na Šťít nebo Pamětník (podle toho kde bude místo) a rádi bychom si u Vás koupili nějakou nástrahu, abychom si zachytali. Ovšem nějak si nejsme jistí co přesně zvolit. Po pravdě, ceny boilie nejsou právě nízké, tak bychom chtěli vsadit na jistotu a koupit to, co by nejspíš mělo fungovat. Pojedeme na 2 dny, máme tyčovku a člun. Můžete nám prosím poradit do čeho jít? A jakou velikost koulí zvolit? Chytání na menší průměry (mraženky) nás minulý rok příliš nenadchlo, prostě to na ně nebralo. Díky za radu a Perův ;)

Nikl Team

Dobrý den,

pokud chcete mí opravdu maximální šanci na úspěch na uvedených vodách, doporučujeme rozhodně boilies 3XL v průměru 21mm, obalené těstem 3XL a jako vnadící doplněk určitě pelety 3XL v průměru 18mm.

Jako alternativní nástrahu s obrovským stupněm atraktivity doporučujeme zkusit Hybrid peletu. Ta je mimořádně atraktivní a je velmi napravděpodobné, že by nezaujala žádnou rybu. U této pelety je ale především v teplé letní vodě potřeba dbát na častějí přehazování/převážení nástrahy...

Přejeme pěkný den!

#1920 23. 6. 2010 Jaká je trvanlivost Carptrack liquidu?

Lukáš: Dobrý den pokud bych si z tohoto produktu chtěl udělat dip jaka je trvanlivost po otevření
děkuji za odpověd

Nikl Team

Dobrý den Lukáši,

tato tekutina neobsahuje konzervační látky a může proto podlehnout zkažení. V případě, že si do lahvičky s carptrack liquidem zanesete nečistotu například při dipování, je to možné.

Proto pokud chcete v tomto roztoku dipovat, odlejte si jej trochu do jiné nádobky a v ní dipujte.

Přejeme pěkný den!

#1909 21. 6. 2010 Lze na kapří bonbony nachytat i na panenské vodě?

petr: Dobrý den,mám takovou prosbičku.Chytám na vodě,kde ryby nejsou zvyklé na boilie. Mám šanci chytit na tyhle kuličky rybu bez krmení?
Dotaz k produktu: Carp Candy Fluoro

Nikl Team

Dobrý den Petře,

ano, samozřejmě. Kapří bonony jsou extrémně lákavá nástraha, která má za úkol kapra zaujmout a přesvědčit k záběru. Nesouvisí to nijak s tím, že by si kapři na bonbony museli zvykat.

Přejeme pěkný den!

#1902 19. 6. 2010 Jaký mix k esenci Frankfurtská klobása na léto?

Zdeněk: Dobrý den, v půlce července se chystám na týdenní výpravu na jednu větší pískovnu, kde kapři velmi dobře reagují na boilie v příchuti Frankfurtská klobása. V této vodě se však vyskytuje docela hodně menších kaprů a já přemýšlím jaký boilie mix použiji k této esenci. Mám vyhlídnutý mix RRR pepper nebo od Imperial baits mix Liver. Jen podotýkám, že zmiňovanou esenci budu doplňovat es.olejem Black pepper. Který mix myslíte, že bude vhodnější vzhledem k danému období a selektivnosti? Děkuji

Nikl Team

Dobrý den Zdeňku,

pro Vaši potřebu a zmíněnou kombinaci esence a silice z černého pepře bychom rozhodně sáhli spíše po směsi RRR Pepper, která je pro tuto kombinaci opravdu ideální.

Přejeme pěkný den!

#1895 16. 6. 2010 Orlík a výběr boilies na léto

Lada: Potřeboval bych poradit, který druh KRVAVÉHO PEKLA je dobrý pro lokalitu Orlík - písečné dno v měsici červenec-srpen > týdenní výprava.

Nikl Team

Dobrý den Láďo,

na Orlíku v omto období zkuste Krvavé peklo v příchutích Krakatice s Scopex&oliheň.

Přejeme pěkný den!

#1879 14. 6. 2010 Jaká příchuť Krvavého pekla je nejdráždivější?

jirka klima: ahoj Kolinaci,chci se zeptat jaka je prichut pekla scopex-olihen je to sladka verze?Dale u peka prosim ktera prichut je max drazdiva.Mel jsem svestka mata a zdalo se mi to malo ,,vonave´´ diky kluci

Nikl Team

Ahoj Jirko,

jak vyplývá z názvu, příchuť Scopex&Oliheň je kombinací sladce vonícího scopexu a páchnoucí olihně. Nelze tedy říct, jestli je "spíše sladká" nebo "spíše smradlavá". Snad subjektivně lze říci, že scopex v této kombinaci má mírně "navrch".

Každopádně je tato příchuť nejaromatičtější a hledáte-li intenzivně vonící variantu Krvavého pekla, je tohle pro Vás ta pravá volba.

Přejeme pěkný den!

#1874 14. 6. 2010 Jak připravujete tygřáky recepturou KN?

Lukas: Zdravím všechny do kolínské kuchyně.
Mam jeden dotaz na vaše fermetované ořechy, vaříte je nebo je jen necháváte naložené v nálevu připravenému k fermetaci?
Díky moc za info.
Dotaz k produktu: Nikl Tygří ořech nakládaný fermentovaný - receptura KN

Nikl Team

Dobrý den Lukáši,

naše fermentované tygří ořechy upravujeme našim tajným způsobem, který z pochopitelných důvodů neprozradíme. Každopádně ale ořechy nevaříme. I když v poslední době někteří tvrdí, že je to lepší, naše mnohaleté zkušenosti hovoří jinak a nemáme důvod měnit věci, které fungují dokonale...

Pěkný den!

#1868 13. 6. 2010 Jak správně Boosterovat boilie po dlouhou dobu?

Petr: Dobrý den,
koupil jsem si 2kg boili a zalil asi 1dl boosteru 3xl,zavíčkoval v kbelíku a použiji ho až v srpnu.Chci se zeptat,zda-li to není moc dlouhá doba před použitím a jak ho do této doby uskladnit.Předem děkuji.S pozdravem Petr.

Nikl Team

Dobrý den Petře.

Sami nemáme s tímto postupem bohužel zkušenosti, protože si Boosterem zatraktivňujeme většinou boilie, které hodláme neprodleně zpotřebovat. Pokud jste ale již takto učinil, bude pro Vás možná nejvhodnější boilie umístit do neprodyšného igelitového sáčku, dobře uzavřít a zamrazit. Tím 100% předejdete možnosti, že by Vám mohlo boilie během cca. 2 měsíců, kdy bude umístěno v kyblíku, zplesnivět.

Následně jej několik dní před lovem rozmrazte, nechte lehce oschnout a můžete jej okamitě spotřebovat.

S pozdravem Nikl team.

#1866 13. 6. 2010 Jak správně skladovat mražené plovoucí boilie?

Petr: Zdravím, zakoupil jsem si plovoucí boilie 3xl a chtěl bych se zeptat jak ho uskladnit, jak na pytlíku tak i tu na stránkách máte mražené plovoucí boile. Musím ho mrazit, nebo jej mohu mít při pokojové teplotě jako běžné plovky ?

Nikl Team

Dobrý den Petře.

Jak už samotný název napovídá, skutečně se jedná o mražené, nekonzervované plovoucí boilie vyrobené dle receptury KN. Způsob skladování je ale poměrně jednoduchý. Máte v zásadě dvě možnosti.

Tou první je si ponechat boilie v původním obalu, pouze jej odstřihnutím rožku lehce otevřít a na rybaření si s sebou k vodě vzít potřebné množství kuliček, které hodláte použít. Pokud je všechny nespotřebujete, je možné je uložit zpěk k ostatním do mrazáku na další lov.

Druhou možností je mražené plovoucí boilie skladovat v prodyšném saku stejně jako klasické mražené boilie. Postupně mražené boilie vysušíte tak, že z něj odejde veškerá vlhkost a kuličky tak nebudou plesnivět.

My máme naše plovoucí boilie často naložené v Amino-CSL Dipu po velmi dlouhý čas a tím máme stále přístup k čestvým, vysoce atraktivním nástrahám.

S pozdravem Nikl team.

#1860 10. 6. 2010 Je vhodná kombinace mixu RRR a komplexu 3XL i do studené vody?

Ondrej Hanudel: Chcel by som sa opýtať či mix RRR Peper v kombinácii s AMK 3XL možno používať celoročne alebo do chladnejšej (do 10°C)vody použiť radšej mix 3XL?

Nikl Team

Dobrý den Ondreji.

Boilie postavené na mixu RRR-pepper s Amino-CSL komplexem 3XL bylo vždy velmi úspěšnou a ekonomicky výhodnou variantou pro krátkodobé chytání. S určitostí víme, že Vás toto boilie nezklame ani při lovu ve studené vodě, ale mnohem lepších výsledků dosáhnete s originálním receptem na boilie 3XL, tedy Mix 3XL a Amino-CSL komplex 3XL. Mix 3XL je mnohem atraktivnější a rozpustnější než RRR a proto je mnohem vhodnější pro lov ve studené vodě.

S pozdravem Nikl team.

«« předchozí 1 2 3 308 309 310 311 312 364 365 366 další »»