Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#64 22. 6. 2009 Food Signal

Martin Kučera: dobrý den,mám dotaz ohledně boilie mixu a complexu food signal.u tohoto boilie je dávkování complexu 12,5ml na 1 vejce.není to nějak moc?bude to držet v pohromadě?jak dlouho vydrží tohle boilie pod háčkem a jak je atraktivní nebo selektivní?
Dotaz k produktu: Food Signal boilie mix, Food Signal komplex

Nikl Team

Dobrý den,
Skutečně, dávkování komplexu Food Signal je mnohem vyšší než u našich jiných komplexů. Je to dáno použitím nestandartních a 100% přírodních komponentů, které do komplexu dávkujeme ve vyšším množství.
Určitě bude vše držet pohormadě. Žádný problém s rolováním Food Signal mixu jsme nezaznamenali.
Pod háčkem boilie vydrží v závislosti na jeho vysušení, teplotě vody a aktivitě drobných ryb, případně rakú… Čím déle boilie necháte vysušit, tím déle vydrží pod háčkem.
Food Signal je jeden z nejoblíbenějších u našich testerů. Je pro kapry velice atraktivní, přesto se na něj malé ryby většinou nechytají (samozřejmě záleží na mnoha faktorech). Dobře vysušený Food Signal prezentovaný na správném místě už nachytal obrovské množství velikých kaprů… :))
Hodně štěstí.

#63 21. 6. 2009 N-Butiric acid

Palo: Dobry den.
Chcel by som so opytat ako sa da najlepsie pouzit N-BUTYRIC ACID do akeho druhu boilis a ci je ho vhodne kombinovat aj s inou esenciou. Dakujem.


Dotaz k produktu: N-Butyric Acid

Nikl Team

Dobrý den,
atraktor N-Butiric acid je vhodné kombinovat takřka s jakoukoliv esencí. Máme výborné zkušenosti s kombinováním s Ananasem, Brusinkou, Olihní a podobně.
Mix můžete použít jakýkoliv. Výborný je například v mixu Red Fish-Robin Red nebo v RRR Pepper se sladkou esencí pro zimní nebo krátkodobé lovy…

#62 21. 6. 2009 Jak na ně?

Erik: Zdarec teame předem Vám chci poděkovat za značku Imperial baits která mě vždy příjemně u vody překvapý a já slušně zachytám, třeba ted v Madarsku nebo i na svazovkách. Mám ted ale jiný problém, přejděma k věci, nemám zatím žádné skušenosti se štěrkovnama a právě se na jednu chystám. Jedná se asi o 10 ha vodu s hloubkou až 14m, probýhá zde akt. těžba ale si na půlce se dá chytat, ryby okolo 15kg tu jsou a sou zde krmeny jen obilnou stravou, boilies nezná. Jak na ně? Jedu tam na 3 dny a rád bych si zachytal ale nevím jak krmit na takové vodě, kolik, jakou montáž na čislou vodu, můžete prosím poradit? Předem děkuji za odpověd.
Dotaz k produktu: Clearwater XT - fluorocarbon na naviják, Clearwater Shockleader

Imperial Baits team

Zdarec, díky za pochvalu… :))
Určitě zkus více různých vnadících strategií. Od minimálně krmených míst až po silněji zakrmená místa (například s peletami, partiklem a boilie). Až podle odezvy zjistíš, na co kapři nejlépe reagují.
Montáž do čisté vody by bylo nejlepší poskládat z fluorocarbonů – například na posledních 20–30m použít fluorocarbonový vlasec Clearwater Mainline nebo šokový Clearwater Shockleader 50lb. Co se týče návazců do čistých vod, s kombinovaným (např. 20cm fluorocarbonu a 7cm šňůrky) by jsi chybu neměl udělat. Ani celofluorocarbonový návazec není špatnou volbou…
Ať se daří!

#61 21. 6. 2009 Komplex do mixu C4

Martin: Dobrý den dostal jsem směs C4 jsem student a nemám moc peněz na drahé komplexi které se do této směsi dávají, mohli by jste mi poradit čím bych to mohl nahradit tedy jestli to jde děkuji za odpověd.
Dotaz k produktu: RR oil komplex 100ml

Nikl Team

Dobrý den,
do mixu C4 je samozřejmě nejlepším řešením použití amino CSL komplexu. Můžete použít i RR oil komplex nebo esenci + trochu tekuté potravy + olej.
Nejekonomičtější pro Vás bude použít plechovku tuňáka ze samoobsluhy, kterou při výrobě přidáte do vajec. Fantazii se meze nekladou a určitě můžete vymyslet i jiné kombinace…

#60 21. 6. 2009 Montáž a taktika zdolávání v překážkách

Norix: Zdravím, potreboval by som poradiť nejakú koncovú montáž do silne zarastenej vody. Jedná sa o vodu, kde na dne leží množstvo kríkov a pňov s niekdajších stromov. Viem že by som mal použiť odpadávajúce olovo alebo skalu. Takže aký háčik a šnúru by ste mi poradili a hlavne systém zdolávania, keďže každá ryba po zábere vpáli do prekážok a čo potom? Dík za odpoveď.
Dotaz k produktu: Snag clips - vypínací závěsky, Kámen s obratlíkem (odchylka max. 10%), Arma-Kord, Deep Gripper

Nikl Team

Dobrý den, situace, kterou popisuješ není pro rybaření snadná a je potřeba se na takový lov opavdu dobře připravit. Jedině tak budete mít šanci kapry tu lovit efektivně.

V první řadě uvázání montáže: Rozhodně doporučujeme použít bezpečnostní závěsky Snag clip. Uvolnění zátěže po záběru ryby je pro úspěšné zdolání ryby naprosto klíčové. Použijte do závěsky olovo nebo nebo kameny. Jako návazec je potřeba použít opravdu kvalitní pletenou šňůrku. V těchto situacích se nám osvědčil 50lbs Armakord. Uvažte si jednoduchý návazec z této šňůrky, a na jeho konec pak silný háček. Tady bychom sáhli po Deep Gripperu, Centurionu nebo Cranked Hooku. Ve všech případech bychom pak háček doplnili vlasovým rovnátkem pro lepší stočení v tlamce kapra.

Další věci je technika zdolávání ryb: V případě, že můžete použít pro zdolávání ryb člun, rozhodně to udělejte. Úspěšnost zdolávání se s jeho pomocí rapidně zlepší. Ideální je po záběru vzít zvednout prut, odklopit překlapěč navijáku a neklást rybě odpor. Rychle naskočte do člunu a stále s volným vlascem najeďte nad rybu. Pak teprve energicky zdolávat. I když to zní zvláštně, opravdu to v praxi funguje. V případě, že nemůžete využít člunu, je jedinou možností okamžitě zaseknout a vší silou se do ryby opřít. Někdy je třeba dát prut doslova na rameno a couvat od vody. Pokud ani tohle nepomůže v úspěšném zdolávání ryb, je potřeba situaci objektivně zhodnotit a raději se přesunout na místo s menším množstvím vázek. Kde sice zřejmě nebudete mít tolik záběrů, zato nebudete ryby trhat ve vázkách a ohrožovat je tak na životě… Přejeme hodně úspěchů s lovem v podvodím pralese!

#59 21. 6. 2009 Poraďte lepší taktiku vnadění

Lukáš: Dobry den,mam dotaz a to k zakrmení a to na labi a na pískovnách.Já zakrmuji partiklem a poté peletami s boiliesem.Kapři jsou poté dost aktvní a vždycky se nechají vyprovokovat k záběru ale neni jích moc.Mohl by jste poradit třeba jinou nějakou lepší taktiku vnadění.A ještě jeden dotaz jak bych měl prezentovat carp candy(kapří bonbony)?měl jsem záběry na samostatnou plovoučku a co by ste mi poradil za kombinaci na panáčka jaké boilies muže to být jakékoliv boilies z vašeho kráamku od jakékoliv firmy!!

Nikl Team

Ahoj Lukáši, k Tvému prvnímu dotazu ohledně taktiky vnadění. Podle toho, co píšeš je možné, že kapři lovné místo rychle začnou považovat za nebezpečné a i když zpočátku na takto připraveném místě dostáváš záběry, záhy zjistí, že tu hrozí nebezpečí. Možností, jak to řešit je několik. Vyzkoušej například krmit dvě místa zaráz a lovit vždy jen na jednom z nich. V případě, že záběry na jednom místě ustanou, přesuň se na druhé místo. Tam se budou kapři krmit s důvěrou.. Tato taktika bude fungovat jen v případě, že dvě místa od sebe budou dostatečně vzdálená, aby ryby nebyly na druhém místě rušeny.

Kapří bonbony můžeš používat jednak jako single hook bait – zcela samostatně jako vysoce atraktivní nástrahu nebo nad kobercem pelet, konopí nebo třeba řepky. Druhou možností je lov na panáčka, kdy plovoucí bonbon použiješ jako pestrou pop-upku nad klasické boilies. Použít je můžeš samozřejmě s jakýmkoliv boilies. Doporučujeme ale kombinovat s menšími potápivými kuličkami. Velké boilies malinký bonbon nepostaví. Přejeme hodně úspěchů a budeme se těšit na zpětnou odezvu.

#58 21. 6. 2009 Superselektivní dip

Filip Notík: Dobrý den,ještě k tomu předchozímu dotazu k dávkování:
Jaké množství Liquidu a es.oleje černý pepř mám dát k 30-40 koulím monster-liver a průměru 28mm?
Mate mě to dávkování 1-3ml es.oleje...
Jaké množství boilie se tedy dipuje touto kombinací viz. nahoře v poměru 1:1 ? Děkuji mockrát za upřesnění.Filip.

Imperial Baits team

Dobrý den, dávkování na lahvičce je doporučené pro použití v boilie mixech.
Pro výrobu superselektivního dipu použijte 30ml Liquidu a 30ml esenciálního oleje Černý pepř.

#57 20. 6. 2009 Hotovky Imprial...

Filip Notík: Dobrý den,jaké boilie hotovky, mi můžete vřele doporučit z carptrack řady I.B.pro soukromou 2 ha vodu s větší osádkou ryb 8-12kg?Těch bych se chtěl nějakým způsobem zbavit a prochytat se těm větším.Je tu relativně slušný počet kaprů 15-21kg na tak malou vodu.Děkuji za typy a případnou taktiku na ty větší...A přeji i Vám mnoho zdarů.Filípek.

Imperial Baits team

Dobrý den,
rozhodně bychom Vám doporučili Monster-liver boilie. Průměr 21mm by měl být ideální, ale i verze 28mm by mohla záběry menších kaprů do určité míry omezit.
Kapry mezi 8–12kg je těžké vyselektovat určitým druhem boilie. Doporučili bychom Vám ale speciální superselektiví dip, který se dá vyrobit z tekuté potravy Liquid a esenciálního oleje černý pepř (v poměru 1:1). Boilie dipujte alespoň 5dnů.
Na hodně zarybněných vodách se při honbě za těmi největšími jedinci vyplatí velikou pozornost věnovat vnadící strategii. Například rozkrmit jedno místo větším množstvím partiklu a boilie a 20–50m od něj pak umístit samostatnou nástrahu (případně podpořenou pár kuličkami)…
Ať to jezdí!

#56 19. 6. 2009 Levné boilies do studené vody

Pajka: Dobrý den,
mám dotaz.poradíte mi prosím, které je dobré boilies do studené vody (na Slezská harta). Do ceny 250kč. Děkuji moc
Dotaz k produktu: Mražené boilies - RRR Pepper

Nikl Team

Ahoj Pajko,

v této cenové hladině bychom doporučili mražené boilies RRR Pepper, které je jen nepatrně dražší (280,– Kč/kg). Rozhodně zkus příchuť Oliheň scopex. Další variantou, která by mohla být pro tebe zajímavá, jsou hotové boilies Imperial Baits, které jsou specielně upravené pro studenou vodu. Cena je sice vyšší, ale zase ve chladné není potřeba tolik vnadit. Na jednotlivé druhy se můžeš podívat v našem e-shopu.

#55 18. 6. 2009 RRR Pepper

Ivan: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi nemohli dát nějaké přesnější info o směsi RRR PePPeR... Docela mě zaujala. Jde o to jestli je možné jí použít i při několikahodinovém lovu na nijak připraveném místě(např. malé průměry a method mix) a nebo i při silnější vnadění a jak dlouho kapři u tohoto boilies zůstanou? Dále.. chodím na vodu kde se ze začátku hodně chytalo na Robin redové boilies a dneska už na ně ryby nereagují téměř vůbec, není RRR PePPeR redovkám podobný nebo je to jiná nástraha? Můžu do něj přidat játrovej prášek nebo bude chytat skvěle i bez něj? Děkuji...
Dotaz k produktu: RRR pepper boilie mix

Nikl Team

Ahoj Ivane,

v případě boilie RRR Pepper nejsi jediný, koho zaujalo ;-) K našemu velmi příjemnému překvapení tohle boilies zaujalo také velkou spoustu kaprů a mezi našimi zákazníky je díky cenové dostupnosti tak oblíbené, že jeho kombinace neznají mezí. Pro krátkodobý lov doporučujeme jeho kombinaci a Amino CSL komplexem Oliheň Scopex nebo 3XL. Pro dlouhodobější lov je velmi úspěšná kombinace s Kolínským lososem. V tomto boilies jsou hlavním atraktorem velmi kvalitní rybí moučky a španělský pepř. Pokud tedy na tvé vodě bylo úspěšné boilies s podílem Robin redu, je velmi pravděpodobné, že španělský pepř bude pro kapry neokoukaný a propadnou tak jeho přitažlivé chuti stejně intenzivně, jako dříve boilie s robin redem. Kombinaci s játry samozřejmě můžeš vyzkoušet, tím se nic nezkazí. Spíše ale, než prášek, bychom ti doporučili játrový extrakt. Přejeme Ti hodně úspěchů! :-)

«« předchozí 1 2 3 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 další »»