Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#54 17. 6. 2009 Výroba 3XL

Petr: Dobrý den,chtěl bych se zeptat co by jsi měl vše objednat na výrobu boilies 3XL.Mohly by jste mi poradit děkuji.
Dotaz k produktu: Boilie mix 3XL, RR Oil, RR Oil Aktiv

Nikl Team

Ahoj Petře,
pro výrobu 3XL potřebuješ na 2kg základního mixu – 100ml Amino CSL komplexu, 80ml melasy, 40ml RR oil a 40ml RR oil activ. Tato kombinace je absolutně nejúspěšnější ze všech variant, které jsme zkoušeli. Dá se říci, že pouze toto složení tekutých složek dovolí využít velký potenciál 3XL opravdu naplno.

#53 17. 6. 2009 Mojito na pískovnu...

Zdeněk Kalíšek''WILDCARP,,: dobrý den,potřeboval bych poradit že v červenci plánuji do suchdolské pískovny v jížních v Čechach na týden a jaký boilie jsou dobré,já přemýšlel zda to funguje mojito na pískovně na týden.Mohl byste poradit jak postupně vyrobit boilies.dík Zdenda
Dotaz k produktu: Mražené boilies - Mojito, Mražené boilies 3XL

Nikl Team

Ahoj Zdendo, s Mojitem v žádném případě chybu neuděláš. V poslední době je to jedno z našich naprosto nejúspěšnějších boilie.
V létě se nám také perfektně osvědčilo 3XL (klidně i s nižší dávkou Amino CSL komplexu) nebo také Enzym liver s játry, případně s příchutí Scopex-oliheň.

Co se týče výroby boilie, projeď si naše dotazy o pár dní zpět. Tam je výroba postupně popsána.

#52 16. 6. 2009 Problém s raky a drobnými rybami...

Martin: Dobrý den, jezdíme na jeden menší silně zabahněný revír. Máme tam vyzkoušené boilies C4 a Tigernut Whiskey, které nám výborně funguje. Problém je že po nastražení vydrží tak max 1,5-2hodiny. Poté je totálně zlikvidováno (asi bílý ryba nebo raci). Když necháme boilies vyschnout 2-3 dny tak je to trochu lepší, ale pořád to není ono. Takže to prozatím řešíme častým přehazováním. Nemáte nějakou radu co s tím? Předesílám že používáme originál mražené boilies.
Dotaz k produktu: Rap it - ochrana nástrahy

Nikl Team

Dobrý den,
problém s malými rybkami a raky je známý na spoustě revírů. Někdy dokáží tito nezvaní příživníci lov opravdu otrávit. Jak se jich ale zbavit?
1) Používejte pouze boilie, které si před lovem vysušíte takřka „na kámen“. To znamená, že kuličky před použitím sušíte klidně 14dní až několik měsíců (není problém ani s rok a půl „starými“ kuličkami). Takto upravené návnady a nástrahy dokáží na dně odolávat atakům velice dlouho a efektivně.
2) Můžete zkusit vychytávku firmy Carp R Us – Rap It, kterou obalíte samotnou nástrahu. Jako ochrana proti rakům nebo sumečkům je to skvělá volba.
3) Vyzkoušejte také super-selektivní dipy. Například recept Tomáše Blažka – 1díl tekuté potravy Carptrack Liquid + 1díl esenciálního oleje Černý pepř. Nástrahy do dipu ponořte alespoň na 3dny. Po pepřové lázni jsou kuličky schopné odradit bílé ryby a malé kapříky, ale pro velké ryby je tento dip naopak velice atraktivní.
4) I samotná taktika vnazení může zásadně ovlivnit velikost ryb, které se budou pohybovat v lovišti. Zkuste zakrmit například 50m od vašeho lovného místa pár kilogramy partiklu. Toto místo by měly drobné ryby najít mnohem rychleji a měly by se na něm zdržovat. Na místě, které rozkrmíte pouze boiliesem by pak měl být klid a „prostor“ pro větší jedince.

Jako nejlepší z výše uvedených alternativ se nám jeví metoda č.1. Tvrdé boilie je pro lov velkých kaprů velice dobré. Případně můžete vyzkoušet i různé kombinace výše popsaných tipů. Ať se daří a dejte vědět, jak jste dopadli…

#50 15. 6. 2009 Lužnice

kuba: čus rybaři.potřebuju radu.chytáme s kamíkem na lužnici 04.krmíme si místo kde jsou kere 2 metry hloupky a kamenite dno a 20 metru je mělčina s bahnem kde na vecir kapri hazeji.krmime cizrnou spolu s boiliesi 3XL a SCOPEX OLIHEN ale furt nemame uspechy.mame par kapru okolo 75 a jinak skoro nic..za cely víkend mame treba jen 2 az 5 zaberu..mohly by jste poradit jak to trochu oživit .ryby tam jsou ale proste neberou..skoušeli jsme i jine boiliesi ale furt nic..nevime si rady..dík KUBA

Nikl Team

Ahoj,
podle popisu vypadá místo velice slibně. Problém s menším počtem záběrů může být dán menší potravní aktivitou kaprů. Zejména v tomto období (kolem tření – na spoustě revírů se kapři ještě nedotřeli) jsou kapři ke krmení často letargičtí a zaberou pouze občas a spíše se jedná o menší jedince.
Volba boilie nám přijde jako naprosto ideální, ale můžete zkusit místo více rozkrmit drobnější partiklem nebo peletami a tím přinutit kapry k aktivnějšímu vyhledávání potravy u dna.
Od věci nemusí být ani změna místa. I když podle popisu nevypadá místo rozhodně špatně, občas se stává, že se na některých místech kapři hodně ukazují, ale přiliš se tam nekrmí a zaberou jen občas. Jiné místo (i s na první pohledm nižší rybí aktivitou) by mohlo v konečném součtu přivést více ryb do podběráku.
Zkrátka to chce zkoušet… Hodně štěstí!

#49 15. 6. 2009 Výroba boilies

Pavel: Dobrý den,

začínám s domácí výrobou boilies, prosím o radu jak vše dobře namíchat a uvařit.

Děkuji

Pavel

Nikl Team

Ahoj Pavle,

pokud začínáš s domácí výrobou boilies, doporučíme ti zakoupit 2kg balení základního mixu. Pro začátek nějaký levnější např. ryba boilie mix, kdyby se něco nepovedlo ;-)
Do základního mixu pak lze přidávat různá aditiva, kterými se směs zatraktivní. Mezi základní patří určitě nějaký Amino-CSL komplex. Ty se prodávají ve 100ml balení, které je připraveno přesně pro 2kg suchého mixu.
Do mixu Ryba ti doporučíme např. Amino-CSL komplex Oliheň nebo Kolínský losos.
Dalších přísad, kterými lze mix vylepšovat, je spousta. Různé tekuté i suché přísady. Například melasa, sladidlo NHDC, oleje, chuťové stimulátory (např. GLM je naprosto fantastický), palatanty a další přísady. Každopádně to bychom doporučili až po nějakých zkušenostech.
Samotná výroba boilies není nijak složitá, jen musíš dodržet nějaká pravidla. Nejprve si do nějakého plastového lavorku připravíš vejce (cca 8–10ks na 1kg mixu), do vajec naliješ Amino-CSL komplex a další tekuté složky. Do připravených tekutin pomalu sypej základní mix, až do cca 3/4 předpokládaného množství. Musí vzniknout hustá, ale stále ještě tekutá kaše. Tuto kaši nech minimálně 30 minut odstát.
Poté znovu přimíchej část mixu, až vznikne sině lepivé těsto. Toto těsto nech odstát dalších 30 minut, lépe hodinu. Teprve poté dosypávej zbytek mixu tak, aby se ti hotové těsto dobře rolovalo. Narolované kuličky lze vařit v horké vodě a nebo napařovat v páře.
Druhá varianta tepelné úpravy je sice časově a technicky náročnější, ale rozhodně se vyplatí. Doba vaření je u každého mixu jiná a stejně tak se mění i s průměrem kuliček. Obvykle se boilies vaří tak dlouho, dokud v hrnci nevyplave na hladinu. Větší průměry boilies je ale třeba vařit ještě o něco déle, aby byly kuličky provařené. Při vaření je dobré občas nějakou kuličku rozříznout a zjistit zda je ještě uvnitř těsto nebo zda je již provařená. Podle toho lze odhadnout potřebnou dobu vaření pro všechny ostatní kuličky. V případě vaření v páře je čas pro úplné provaření delší než při vaření ve vodě. Hodně štěstí…

#48 14. 6. 2009 Hejtman?

Zdeňa: Ahoj, jake boilies by jsi mi doporucil na týdenní výpravu na rybník hejtman? mám v olánu vzít rrrko franfurt. klobasa , dále ptačí zob brusinka protoze to kamarádový šlapalo na vlastní boilies brusinka, ryba kol. losos a jeste pelety CSL. Prosím porad jestli to je OK a co jeste mám vzít. díky

Dotaz k produktu: Mražené boilies - RRR Pepper, CSL pelety, Halibut pelety, Red Halibut pelety

Nikl Team

Ahoj, s RRRkem určitě chybu neuděláš. Výborně také funguje RRR Pepper se Scopex-oliheň, což je jedna z nejoblíbenějších kombinací členů našeho teamu. Brusinka je také super a jestli se tam kamarádovi osvědčila, určitě je to správná volba.
CSL pelety jsou výborným lákadlem, které ryby dokáží vyprovokovat ke krmící akrivitě. Do teplé vody by se mohlo vyplatit zkusit na vnazení, ale i chytání, pelety Halibut nebo Red Halibut.

#47 14. 6. 2009 Labský písák

Mirek: Zdravím chtěl bych vyrazit na Pískovnu na Labi co by jste mi doporučil díky moc Mirek
Dotaz k produktu: Mražené boilies 3XL, Mražené boilies - Mojito

Nikl Team

Čau Mirku, je těžké poradit konkrétní boilie na vodu, o které nic nevíme. Všeobecne ale můžeme s jistotou říci, že s kuličkami 3XL, Mojito nebo například Elite či Monster-liver rozhodně v těchto týdnech chybu neuděláš. Kdyby jsi chtěl nějaké levnější boilie, doporučili bychom RRR Pepper s komplexem Scopex-Oliheň, kterému v posledních dnech neodolalo pár krásných kaprů.
Na některých revírech ještě kapři nejsou všichni vytření, takže se může stát, že nebudou o krmení jevit zájem. V tomto případě se často vyplatí zkusit silně dipované boilie nebo pop up. Ať to jezdí a dej vědět, jak jsi dopadl.

#46 14. 6. 2009 Letní Jesenice

Andreas: Ahoj kluci,chystáme se v cervence na 16deni výpravu na Jesenice(Odrava1 Cheb) pokusit se ulovit nějakého vetziho kabra snad to tam trochu snade jezdym tam kazdy vikend ale ulovim jenom mensi kabre to 7kg,ale chtel bych i neco vetziho ,co mne muzete doborucit za boilies od vas.Mam hloubku 7metru a malou hranu 5metru.Mohl bych poprosit o pár rad, v jakém množství a čím zde krmit, na co chytat.....????Dekuj
Dotaz k produktu: Mražené boilies 3XL, Mražené boilies - RRR Pepper

Nikl Team

Ahoj, o Jesenici víme, že se tam pravidelně větší kapři moc neloví. Je to způsobeno zejména teplotou vody, která je po většinu roku velice nízká. I přesto se zde občas nějaká větší ryba uloví. Chce to nebát se experimentovat a zkoušet nová místa. Více než to nejlepší boilie zde pomůže najít ten opravdu správný „hot spot“, kam se velcí kapři jezdí pravidelně krmit.
Z naší nabídky bychom určitě doporučili boilie 3XL, případně ekonomičtější RRR Pepper. Kdyby se na toto boilie reagovali převážně menší kapři, vsadili bychom zejména na selektivnější boilie C4 například se Squid-Octopus.
Pro začátek lovu by bylo dobré místo plošně prokrmit menšm partiklem (například řepkou nebo konopím) a peletami (například Halibut, Red Halibut, Aminopelety atd.) + pár kuliček boilie. Na druhý prut můžete zkusit taktiku s pár kuličkami a samotnou nástrahu pod háčkem nějak zatraktivnit, například dipem, gelem, boilie těstem nebo menší plovoucí kuličkou (prezentace na panáčka).

#45 13. 6. 2009 Boilie na Nové Mlýny

Zbyněk: dobrý den, na přelomu června a srpna jedu na týden na Nové mlýny. Nwm jaké boilie si mám vzít.Jestli RRR pepper nebo Tigernuts & Whiskey budu s ním i krmit týden. hloubka asi 3-4m
Dotaz k produktu: Mražené boilies - RRR Pepper

Nikl Team

Dobrý den, určitě bychom doporučili boilie RRR Pepper, které nebude tolik lákat malé kapry a jeseny. Tigernuts & Whiskey může být také dobrou volbou, spíše bychom jej ale doporučili pro lov v jarních měsících nebo v obdobích, kdy kapři absoltuně nejeví o krmení zájem. Hodně štěstí.

#44 12. 6. 2009 Krmná kampaň s boilie RRR Pepper

David: Zdravim,mam dotaz ohledne cytani na vase boilie.Kdyz budu dlouhodobe krmit a chytat na RRR Pepper-kolinsky losos,mohu si k tomu treba koupit nejake drazsi boilie,jako treba C4,FOOD SIGNAL,3XL,ENZYM SALMON a davat ho na jednu udici a na druhou RRR PEPPER.mel bych ho pouze na chytani,ale asi bych s nim nekrmil (pouze par kulicek k montazi).to by bylo financne narocne.Lze takto chytat,nebo se s tim musi take krmit aby si ryby zvykli?Popripade poradite jake z techto vybrat?ENZYM SALMON ma jako jediny prichut prave lososa,tak by aspon byly 2 stejne prichute.Ale osobne se mi vic zamlouva treba C4.Diky za kazdou radu.
Dotaz k produktu: Mražené boilies - RRR Pepper

Nikl Team

Čau Davide, tvoje taktika bude určitě úspěšná. Boilie RRR Pepper je vhodné i na delší krmné kampaně. Co se týče jiného boilie, můžeš zvolit jakékoliv z naší nabídky. Při použití pouze s hrstí kuliček v okolí montáže, se podle nás velice hodí právě 3XL, na které kapři reagují doslova bleskově. Rozhodně není nijak nutné s předkromovat. S dobrým krmením a na dobrém místě ve správný čas by jsi měl vždy uspět :)) Ať se daří…

«« předchozí 1 2 3 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 další »»