Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#43 12. 6. 2009 Kapři na přehradě

Marek Bouška: Zdravim vsechny z Nikl teamu. Od 20.6. se chystam na tydenni vypravu na svazovou prehradu, ktera ma pomerne monotonni relief dna bez prekazek a zlomu. Hloubka max 16m. Chci chytat na mojito. Rad bych se Vas zeptal v jakych hloubkach bych mel ryby hledat a zda krmit plosne nebo spis par kulicek k montazi. Dik za odpoved. Mara

Nikl Team

Ahoj Marku, co se týče optimálních hloubek, musíš zkoušet. Zpoza monitoru je těžké radit hloubku, ze které budou kapři ochotně přijímat potravu. Jeden prut by bylo dobré dát v tomto počasí do zhruba 6ti metrů a druhý do hloubky kolem 10ti metrů. Když ze žádného místa nepřijde záběr, bude dobré zkoušet i jiné hloubky. Ke krmení asi tolik: vzhledem k tomu, že se na tvých místech nenachází žádné vázky nebo terénní nerovnosti, určitě by bylo lepší zakrmit plošněji větším množstvím návnad. Klidně použij i drobnější partikl, například řepku. Jeden prut můžeš zkusit i s pár kuličkami…

#41 11. 6. 2009 Leonovy plovoučky

Lukáš: Mám dotaz na pop up Crab NO 1 20mm od Leona Hogendijka doporučili by ste tyto plovoučky a jaké úspěchy? a co bych k nim měl dát dybych chytal na panáčka? a boilies od vision baits New Dimension Boilies Black Caviar pr ý toto boilies docela frčí jsem slyšel? a ješte na kpří bonbony od vision baits ?jsou opravdu tak dobré ? a jaká je příchuť těch modrých kapřích bonbonů ?
Dotaz k produktu: Pop up Crab No 1 20mm, Carp Candy Fluoro

Nikl Team

Dobrý den Lukáši.

Na první část otázky odpovíme trochu za mistra kapraře Leon Hoogendijka, který byl letošním účastníkem Brněnské výstavy. Všichni lidé, kteří se nestyděli zeptat Leona na co nejraději chytá, by se dozvěděli, že to jsou hotovky Attract power Crab No 1, ale samozřejmě, že používá i další příchutě. Leon je zastáncem spíše hotovek než mraženek. Což je pro hodně českých a slovenských kaprařů velkým překvapením, ale proč, to je odpověď na jinou otázku. Plovoucí boilies Crab No 1 se vyznačuje velmi dobrou splývavostí. Může se použít i do velkých hloubek, kde na boilies působí velký tlak a jiné měkčí popky po čase klesnou ke dnu a nesplňují to, co po nich kaprař požaduje. Zkuste použít trochu jinou Leonovu kombinaci. Attract power Crab No1 s popkou Tiger peanut. Kdyby jsme Vám měli doporučit hotovku od Vision baitsu, tak můžete zkusit samotný caviar, ale brusinka caviar je o něco účinější než samotný black caviar. Carp candy (kapří bombony) a svítící dipy (Ecto-Plasm) jsou skvělou letošní peckou od Visionu. Kapří bombonky jsou ideální pro krátkodobý lov, závodění, do studené vody, nebo když nejsou kapři příliš aktivní. Modré carp candy se vyrábí v příchuti Choccy – DS (damson). V překladu (čokoláda – divoká švestka). Dejte nám vědět jak jste byl úspěšný s některým z dotazovaných výrobků.

S pozdravem za Nikl Team, Karel Nikl.

#40 11. 6. 2009 Jameson pro všechny

simansky § habakuk: Test pro cely tým... Při jaké teplotě vody a v jakých podmínkách je nejvhodnější podávat zahraniční produkt Jameson. Jaké je doporučené dávkovaní této suroviny na den ? Myslite že 1l tohoto bustru denně je dostačujicí ??

Nikl Team

Dobrý den pánové. Tento bezkonkurenční produkt je vhodný pro použití při všech teplotách vody a vzduchu. Horní hranice dávkování se odvíjí dle fyzických schopností testovaného jedince. Otimální denní dávka je přibližně 0,7l a silnější jedinci mohou být konfrontováni i s množstvím dvoj až trojnásobnným. :)))

#38 10. 6. 2009 Výroba C4 (té výbušniny??? :oD )

Roman Malý: Dobrý den,o víkendu jsme byli s kolegou na závodech v Jestřabicích a díky troše štěstí a hlavně Vaší C4 se nám podařilo velmi pěkně umístit.Jelikož jsme měli Vaši mraženku a tak moc se osvědčila,rádi bychom si udělali čerstvou..Co vše je potřeba na tuto směs od Vás objednat?Moc zkušenností s vařením zatím nemáme.Děkuji za odpověd.Roman
Dotaz k produktu: C4 boilie mix, Sladidlo - NHDC, Čistý lososový olej, Esenciální oleje

Nikl Team

Ahoj Romane,

předně vám oběma s kolegou posíláme gratulaci k úspěchu, který nám také udělal radost. Pro závody je lepší připravit si čerstvé boilies, jak píšeš. Taktéž je dobré připravit si boilies menších průměrů a případně je zatraktivňovat obalením boilie těstem. Pro přípravu stejného boilies, jaké vyrábíme pro naše zákazníky budete potřebovat základní mix C4, náš aminokomplex Squid & Octopus (případně Damson & Squid Octopus) v dávkování 50ml/kg, dále NHDC 2ml/kg a Lososový olej 20ml/kg. Při výrobě boilies nezapomeňte na základní pravidla při rolování. Připravte si do nádoby vejce + všechny tekuté složky, vše dobře rozmíchejte (vejce mohou být se skořápkami, ale není to podmínkou). Do připravených tekutin pomalu sypejte základní mix, až do cca 3/4 předpokládaného množství. Musí vám vzniknout hustá, ale stále ještě tekutá kaše. Tuto kaši nechte minimálně 30 minut odstát. Poté znovu přimíchejte část mixu, až vznikne sině lepivé těsto. Toto těsto nechte odstát dalších 30 minut, lépe hodinu. Teprve poté dosypávejte zbytek mixu tak, aby se vám hotové těsto dobře rolovalo. Narolované kuličky můžete vařit v horké vodě a nebo napařovat v páře. Druhá varianta tepelné úpravy je sice časově a technicky náročnější, ale rozhodně se vyplatí. Boilies C4 je mírně selektivnější, což nemusí vždy platit, ale v dlouhodobém průměru se ukazuje, že právě toto boilies má každoročně na svědomí úlovky největších kaprů, kteří se chytají na naše produkty. Pokud byste nechytali na závodech a chtěli zvýšit selektivitu, doporučíme přidávat esenciální olej Asafoetida (6 kapek/kg). Na závěr přiáme tip našeho výborného spolupracovníka Martina Habakuka Hrdého, díky kterému se mu podařilo přelstít několik Cassienských obrů během jediné výpravy. Není to nic složitého, celý fígl spočívá v nastražení 4ks 24mm kuliček C4 damson najednou. Nebojte se toho a někdy vyzkušejte ;-) Držíme palce při dalších závodech a přejeme mnoho úspěchů i při jiných rybářských výpravách. Případnou zpětnou reakcí doplněnou o nějakou fotografii nás velmi potěšíte. Spokojenost a úspěchy našich zákazníků jsou tou nejlepší odměnou za naší práci.

#37 10. 6. 2009 Sušení boilies

David: Ahoj,pridam se k dotazu od Petra.To mrazene boilie se muze susit neomezene dlouhou dobu aniz by se zkazilo a stratilo na atraktivite?Co kdyz ho necham v sitce treba nekolik mesicu susit aby bylo jako "beton"?

Ahoj Davide,

chytání na 1/2 roku sušené, na šutr vytvrdlé, boilies není výjimkou. Žádné atraktory, ani esence nejsou vázány na vodu, která se z boilies vysuší. Oleje z rybích mouček nevyschnou… Jen je potřeba mít ve výbavě dobrej vrtáček. Nebo raději dva, občas se nějaký zlomí ;-) Zkus nechat boilies vysušit a doma si ho vhoďte do sklenice s vodou. Tu dej do špajzu nebo na chladnější místo, kde bude teplota podobná jako ve vodě (v tomto období okolo 15°C) a vždy po několika hodinách kontroluj, jak uvolňuje… :-)

#36 9. 6. 2009 Uskladnění mraženého boilies

Petr Popp: Dobrý den,
chtěl bych si od Vás objednat mražené boilie 3xl a mám dotaz když mi příde poštou jak je to uskladňěním? Můžu ho dát potom normálně do mrazáku a pokud mě zbydou z chytání pár koulí,tak se můžou vrátit do mrazáku,nebo co potom s nimi? Budu zkoušet mražené boilie poprvé,tak o tom nic nevím,děkuji

Nikl Team

Ahoj Petře,

po doručení boilies přepravní službou jej můžeš dát rovnou do mrazáku a nebo začít sušit. Podle toho, zda pojedeš na ryby a kdy. Někdy se taky vyplatí mít sebou při lovu hodně vysušené koule, které odolají tlaku bílých ryb. Boilies, které jsi nespotřeboval je možno opět mrazit, ale lepší je nechat ho v prodyšném sáčku sušit a použít při další vycházce na krmení. Při dlouhodobém sušení je třeba první cca týden alespoň 2–3× denně boilies promíchat, aby nechytlo plíseň. Když začnou koule „chrastit“ už plesnivět nezačnu (pokud jsou stále v suchu).

#35 9. 6. 2009 Ecto plasm dipy od Vision Baits International

Norix: Nazdar páni, chcem sa opýtať či dip Ecto-Plas má účinnosť aj v noci a aké máte s týmto produktom skúsenosti.

Nikl Team

Firma Vision baits nabízí dva druhy Ecto-Plasem. Pro denní chytání a noční chytání. Každý dip funguje ne jiném principu. Při používání denního dipu stačí boilies, pelety, partikl, červy, atd. namočit do dipu a nechat chvíli zaschnout. Po nahození do vody se kolem nástrahy vytvoří svítící povrch, který vizuálně láká kapry. Dip samozřejmě obsahuje i kvalitní esence, takže atraktivní vůně je unášena proudem do okolí nástrahy. Noční dip má hustčí, až gelovitou konzistenci. Na boilies se musí nanést prsty. Pak se boilies obalené hustou vrstvou dipu musí nasvítit světlem. Čím větší je intenzita světla a délka nasvěcování, tím déle vydrží dip v noci svítit. V Anglii se Ecto- plasm stal letošním hitem. Firma Vision baits prodává 5000 kusů dipů měsíčně jen na Anglickém trhu. U nás se zatím prodává jen verze denního dipu. Noční Ecto-Plasm bude do Čech a na Slovensko doručena koncem 25 týdne.

Pavel Šíma je jeden ze čtyř lidí v CZ, kteří obrželi i noční Ecto-Plasm. Od jara poctivě testuje oba druhy dipů, plus Carp candy (kapří bombónky). Pavlovi a magickému světélkování podlehlo hodně kaprů. Minulý týden měl Pavel na svítící dip záběr z vyvážky 300 metrů. Brutální jízda a dlouhý souboj naznačili, že na háčku je pořádný kapr. Avšak koncové zdolávání vyhrál velký zkušený kapr. Pavel musí znovu na ryby a dokázat, že Ecto-Plams chytá i velké kapry. O super novince svítícím dipu ještě určitě uslyšíte.

#34 9. 6. 2009 Průměr boilies

Tomáš: Dobrý den Chtěl bych se zeptat jaký asi průměr boilí na Dyje 7.Díky.

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

zkoušej nejprve 20mm. Pokud by bylo nutno použít větší, použij 24mm nebo i 30mm. Někdy je lepší použít více kuliček 24mm na jednom přívěsu, než větší koule. Musíš to zkoušet.

#33 9. 6. 2009 Orlík

Pepino: Ahoj kluci, za 14 dnů se chystáme s kolegou na 5ti denní výpravu Orlík pokusit se ulovit nějakého sumíka, ale při té příležitosti bychom rádi chtěli rozkrmit nějaké místo a v případě nezájmu sumců bychom chtěli chytat zdejší kapry. Orlík je obrovská plocha co musí schovávat nějaké pěkné kousky, ale problémem je, že jsem zde nikdy nechytal a věřím že vy s touto lokalitou nějaké zkušenosti máte. Mohl bych poprosit o pár rad, v jakém množství a čím zde krmit, na co chytat.....????
Dotaz k produktu: Mražené boilies 3XL, Mražené boilies - RRR Pepper

Nikl Team

Ahoj Pepino,

Orlík je velmi složitá voda, pro lov trofejních kaprů. Ne že by zde nebyli, ale mnoho výborných kaprařů si tam vylámalo zuby. Celá přehrada je velmi členitá, bohužel již taky hodně zanesená bahnem. Doporučíme najít nějaké překážky (zatopené stromy, skály) a lovit pod břehem. Největší úspěchy měli naši zákazníci na Orlíku s boilím 3XL a RRR Pepper s kolínským lososem.

#32 8. 6. 2009 Eliminace záběrů od jelců

Tomáš: Dobrý den,potřeboval bych poradit jakou zvolit směs na výrobu boilie popř. co do ní přidat abych eliminoval záběry od nenasytných jelců. Děkuji
Dotaz k produktu: Mražené boilies C4, Esenciální oleje

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

když jsou jelci při chuti, není moc možností, jak je od jakéhokoliv boilies odradit. Zkus vsadit na velké průměry a delší vlas, klidně 4–6cm od háčku. Selektivní je určitě C4, doplň jej při výrobě o asafoetidu.

«« předchozí 1 2 3 1048 1049 1050 1051 1052 1053 další »»