Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#269 16. 8. 2009 Maďarský revír Deríto-to ?

buldok7: dobrý den
chtěl bych se zeptat v zaří jedeme do Madarska na revír TATI DERÍTO-TO jaký druh boili by jste doporučil
předem děkuji
s pozdravem ZDENEK

Nikl Team

Dobrý den buldoku7 :-)

na revíru Deríto v Maďarsku nikdo z našeho týmu dosud nechytal a z vlastní zkušenosti Vám tedy nejvhodnější boilies doporučit nemůžeme.

Ani od našich zákazníků si v této chvíli nemůžeme vybavit nějaké informace k této vodě. Přesto se Vám samozřejmě pokusíme být nápomocní radou. Kdybychom na tuto Maďarskou lokalitu vyráželi my, připravili bychom se následujícím způsobem. Jako první druh boilies bychom bezesporu vzali 3XL, které zkrátka chytí kapra snad na všech vodách, kde ho použijete. Jako o něco selektivnější boilies bychom si vzali buďto C4 se Squid Octpusem nebo Food Signal.

Důležitým prvkem, na kterým je dobré pamatovat při výpravě na Maďarská jezera je riziko výskytu sumečků amerických. Hejna těchto fousatých potvůrek dokáží rychle zlikvidovat Vaše návnady i nástrahy a zhatit tak Váš záměr s ulovením pěkných kaprů. Přístupů, jak se těmto rybám bránit je několik. Dobrou alternativou k boilies, které je pro sumečky jako magnet je pokusit se kapry chytat na Tygří ořechy, které sumečci nechávají bez povšimnutí. Pro všechny případy bychom si přibalili jako pojistku 1 nebo 2 2kg kbelíky nakládaných tygřích oříšků podle receptury KN.

Druhým nástrojem určeným k boji proti sumečkům je smršťovací trubička Rap-it, kterou smrštíte kolem nástrahy a zabráníte tak sumečkům postupně zlikvidovat celou nástrahu.

Posledním tipem a zároveň pojistkou pro všechny případy, kterou bychom si přibalili je pytlík hotového boilies Tiger Peanut , které jako jedno z mála není pro sumečky příliš zajímavé, ale kapři na něj reagují velmi pozitivně.

Přejeme příjemnou rybářskou dovlenou korunovanou skvělými úlovky!

00269_hejno-sumecku.jpg


#268 15. 8. 2009 Mraženky, dipy a gely Imperial baits?

Ondra: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jak dlouho sušit mražené boilies Mražené boilie Monster-liver 24mm,Mražené boilie Osmotic Spice 24mm.A jak dlouho před výpravou naložit do dipu,a jestli mohu naložit i v-pop plovoucí boilie.A jak nejlépe upravit kouli v gelu Amino GEL Osmotic Spic 100 g

Imperial Team

Dobrý den Ondro,

všechny druhy mraženého boilies Imperial baits, které vyrábíme jsou před zamražením vysušeny dostatečně dlouhou na to, abyste je k lovu mohl použít ihned po jejich rozmrazení. Pokud si ale přejete z jakýchkoliv důvodů mít svoje boilies více vysušené, je možné ho rozložené ve vzdušných bednýnkách nebo boilies sacích na dobře větraném místě dosušovat podle Vašich potřeb.

Ohledně dipování v Amino Dipech IImperial Baits – doporučujeme nástrahy máčet po dobu nejméně 24 hodin tak, aby stačili dostatečně nasáknout atraktivní roztok do své struktury. Horní časová hranice dipování v naših dipech není stanovena. Není problém ponechat nástrahy v dipu i po řadu měsíců. Dá se říci, že čím déle nástrahy v dipu ponořené jsou, tím silnější a dlouhodobější vábící signál budou ve vodě vypouštět.

Stejným způsobemjako potápivé mražené boilies můžete dipovat také naše plovoucí boilies V-pops i popky z řady Carptrack Flyiing. Nakládání pop-ups boilies do Amino dipů je stejné jako u potápivého boilies. Naší specialitou je však dipování V-pops přímo do koncentrovaných esencí řady Carptrack Flavour, které jsou k dipování pop-ups jako silně atraktorových nástrah velmi vhodné. Je to dáno jejich specifickým typem nosiče. Zdaleka ne všechny esence, které můžete v obchodě koupit jsou vhodné k tomuto účelu!

Ohledně obalování nástrahy v Amino Gelu. Úplně nejlepším způsobem jeho použití je následující. Připravenou nástrahu na návazci nejprve celou i s háčkem ponořte do tekuté potravy Liquid Amino a následně ponořte do krabičky s Amino Gelem, uzavřete krabičku a silně zatřepejte. Tento postup opakujte postupně 3krát, aby se na Vaší nástraze usadila dostatečně silná vrstva práškového gelu. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že se Vám gelem obalí i háček, čímž ho částečně zamaskujete…

Přejeme hodně úspěchů s produkty Imperial Baits a řadu krásných fotografií od vody!

#267 14. 8. 2009 Jak v říjnu na Novomlýnské nádrže?

Jaromír Kučera: Dobrý den. začátkem října se chystám na deseti denní výpravu na Novomlýnské nádrže. Zajímalo by mě, jaké boilie a velikost bych měl použít a kterou z nádrží mi ste mi doporučil?
Novomlýské nádrže jsem nenašel v soupisu revírů Českého rybářského svazu. Zajímalo by mě, zda mi postačí celosvazová povolenka nebo se musí platit na Nových mlýnech nějaké hostovačky?
Předem děkuji za odpověď
S pozdravem Jaromír Kučera

Nikl Team

Dobrý den Jaromíre,

jezera pod Pálavskými vrchy jsou jednou z nejlepších lokalit pro lov kaprů v České republice. V soupisu revírů Českého rybářského svazu je nalézt nemůžete, protože spadají pod Moravský rybářský svaz, který je samostatně hospodařícím subjektem, spravujícím lokality na Moravě. Revír tvoří soustava tří jezer označené Dyje 5, 6 a 7. Jezera Dyje 5 a 7 jsou zahrnuty ve svazových revírech a platí na nich povolenka Moravského rybářského svazu, revír Dyje 6 je vyjmut ze svazových revírů a zvláštní povolenky na něj vydává Rybářství Pohořelice, které na něm hospodaří samostatně.

Pro Vás je však důležité to, že povolení k rybolovu na všechny tři jezera si můžete zakoupit přímo ve zpracovně ryb Rybářství Pohořelice, která se nachází přímo na břehu jezera Dyje 6 – přesně tady – GPS souřadnice Loc: 48°52'59.519"N, 16°36'0.422"E . Prodej povolenek tam má na starosti paní Janíčková, která je tam denně od 5.00 – 15.00. V případě, že přijedete po 15té hodině, je potřeba se s ní individuálně domluvit a zajet za ní pro povolenku do Strachotína domů.

Telefon na paní Janíčkovou je 777 683 237.

Co se týče vhodného boiliespro lov na Mušovských jezerech – na všech 3 nádržích vykazují fantastické výsledky naše osvědčené boilies 3XL, Mojito či o něco selektivnější C4 Damson/Squid&octopus či Food Signal.

Velikost boilies na Mušovská jezera zvolte 21mm a 24mm a zkoušejte. Někdy ryby lépe berou na 1 kuličku 24mm, někdy je nejproduktivnější nástraha ze dvou 21mm kuliček.

Snad jsme Vám s Vašim dotazem pomohli poměrně vyčerpávajícím způsobem. Přejeme spoustu krásných zážitků pod Palávskými vrchy a budeme se těšit na případnou zpětnou odezvu a zprávu o Vašich rybářských úspěších!

#266 14. 8. 2009 Co použít na místo olověnky do čisté vody ?

Vašek: Dobry den chtěl bych se zeptat co použít na místo olověnky do čisté vody.
Jaky použít Flurokarbon.Co od jaké firmy.S čím máte zkušenosti,dnes je toho na trhu taková spousta,že člověk neví co si vlastně má vybrat.
Předem vám moc děkuji za odpověd.

Nikl Team

Dobrý den Vašku,

na místo nástavce z olověné šňůrky se nám skvěle osvědčuje metrový nástavec ze silného oděruvzdorného fluorocarbonu. Pro tento účel byl firmou Carp´R´Us vyvinut nový typ Clearwater fluorocarbonu v nosnosti 50lbs. K dispozici jsou jednak hotové fluorocarbonové nástavce v délce 90cm v různých variantách.

V případě, že používáte bezpečnostní závěsky Snag clip CRU, je pro tuto sestavu určen nástavec Ring Leader – (k dispozici ve variantách 30 a 50lbs). Zakončení 5mm kroužkem přesně pasuje na bezpečnostní závěsku.

Pokud chcete použít klasické závěsky, například Lead clips od Kordy, jsou pro tuto sestavu určené fluorocarbonové nástavce Speed leader. Ty jsou zakončeny fantastickým Gizmo obratlíkem, který umožňuje rychlou výměnu návazců a opravdu přesně pasuje do tělíčka závěsky Korda.

Chcete-li použít jakoukoliv jinou sestavu, především při vyvážení nástrah pomocí člunu – například montáž s odpadávacím kameny na gumičce, nabízíme nástavce Clearwater leader 183cm, který je speciálním svařeným očkem opatřen jen na jednom konci, zatímco druhý konec je volný a můžete si na něj uvázat jakýkoliv obratlík, který potřebujete.

Další možností je pořídit si přímo větší námot Clearwater Shockleader 50lbs. Jedná se o totožný materiál, ze kterého jsou vyráběny výše uvedené nástavce, v této formě pouze nabízen v ekonomickém 30m balení. Cena tohoto produktu je sice poměrně vysoká, ale pokud vezmete v úvahu, že se nejedná o obyčejný vlasec, ale o speciální materiál, kterým nahrazujete olověnou šňůru, zjistíte, že tato varianta nástavce je nejen o hodně lepším materiálem, ale také levnějším.

Navíc je z tohoto 50lbs možné vázat také samotné návazce – ať už celkově ztužené nebo kombinované, které se Vám osvědčí i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Snad jsme Vám pomohli zorientovat se v této oblasti. Přejeme hodně úspěchů a šťastný lov!

00266_ring-leader.jpg


#265 14. 8. 2009 Jak navázat háček Longshank Nailer?

Michal: Zdravím "Nikl teame", prosím o radu s háčky Longshank. Jde mi o to jakým zbůsobem doporučujete jejich uvázání - zda klasickým bezuzlovým vázáním, nebo soudkovým uzlem "pouze za očko háčku" a poté háček doplnit o vlas, kroužek a gumové zarážky.? Dále jaký zhruba doporučujete "krok" mezi háčkem a samotnou kuličkout - jak v případě použití pouze potápivého boilie tak " na panáčka". Má velikost boilie vliv na délku kroku? Jaký?

Díky za odpověď a ať se Vám daří.

Michal

Nikl Team

Dobrý den Michale,

Háčky Longshank Nailer vážeme třemi hlavními způsoby. Každý máme oblíbený svůj styl vázání a můžeme potvrdit, že oba fungují perfektně.

1, Navázání stylem Blow-back rig. Tedy bezuzlové navázání, kde je ke vlasu přivázán jezdící ocelový kroužek navlečený na dlouhém raménku háčku. Tímto způsobem vážeme háčky Longshank v případě, že koncovou část návazce tvoří jemná pletená šňůrka.

2, Sestava s vlasem uvázaným ke kroužku, který jezdí po raménku háčku mezi dvěma silikonovými stopery. Přímo pro tuhle situaci je určená sada Ring kit, která obsahuje i kroužky i stopery. V tomto případě můžete háček navázat bezuzlovým uzlem s tím, že zkrátka ustřihnete část šňůrky, která normálne plní funkci vlasu. Je však ale samozřejmě možné použít i obratlíkový uzel Grinner. Tento způsob vázání je využitelný u všech typů návazcůvých materiálů. Ať splétaných či monofilních.

3, Klasické bezuzlové vázání. V případě, že chcete rybařit s tuhým návazcem například z fluorocarbonového monofilu, můžete Longshank uvázat klasickým bezuzlovým způsobem s tím, že vlas Vám bude tvořit přímo monofil. V tomto případě je ale opravdu lepší doplnit háček kouskem smršťovačky. Vlasové rovnátko dobře upraví úhel, pod kterým vychází vlákno fluorocarbonu očkem háčku a nedojde tak k jeho přehnanému odstávání.

Co se týká vzdálenosti nástrahy od obloučku háčku – to je téma nekonečných debat mezi kapraři. Nám se ale obecně osvědčují spíše delší vlasy. Dobrým středem je vzdálenost okolo 1,5cm od obloučku háčku.

To, jestli chytáte s potápivým boilies nebo panáčkem není podstatné- na délku vlasu tohle nemá vliv.

S větší nástrahou je lepší délku vlasu prodlužovat, aby nástraha nezakryla háček když jde „do tuhého“ a kapr se snaží vyfouknout nasátou nástrahu z tlamky.

Přejeme hodně úspěchů s Longshank Nailers!

#264 14. 8. 2009 Jaké boilies koncem srpna na Mušov?

Kamil : Jaký druh boili by jste doporučili koncem srpna na Mušovská jezera?

Nikl Team

Dobrý den Kamile,

v závislosti na tom, co si od lovu na Mušově slibujete, doporučili bychom Vám jako velmi atraktivní a na záběry opravdu produktivní boilies Mojito nebo 3XL. Loni v tomto období se na Mušov vydal člen našeho týmu Marda. V této zprávě od vody se můžete přesvědčit o jeho výsledcích.

Jako řekněme poněkud selektivnější boilies, se kterým nebudete zřejmě mít tolik záběrů, ale zato při troše trpělivosti velmi slušnou šanci na větší ryby bychom doporučili Food Signal nebo C4 v kombinaci Damson&Squid Octopus. S těmito nástrahami se pod pálavskými vrchy nachytala také velká řada parádních ryb.

Ideální je podle našeho názoru zvolit dva druhy boilies – jedno atraktivnější, jedno selektivnější. Tak budete připraven na všechny potenciální okolnosti.

Hodně štěstí pod Pálavou!

#263 13. 8. 2009 Centurion 2000

Petr: Jeste jednou zdravim,reaguji na otazku c.252,kterou jsem vam psal.jen doplnuji udaje o montazi na ktere jsem v otazce zapomel a za to se omlouvam.Mouthsnagger samozrejme pouzivam a delku vlasu mam cca 3,5cm.Hacky Centurion 2000 pouzivam poprve z duvodu toho,ze jsem si nasel misto v blizkosti padleho stromu.myslel jsem(a stale myslim),ze jsou pro takove misto tyto hacky dobrou volbou.Jnak pouzivam hacky longshank-nailer.Samozrejme tyto hacky hned nezatracuji.Jen jsem nevedel cim to mohlo byt,ze se hacek zacal narovnavat(mozna vadny kus nebo serie).Kazdopadne je budu testovat dal a pokud se chyba opakovat nebude budu spokojen.Nakonec,kapr skoncil na brehu i po tehle deformaci hacku.Byl chycen za horni cast tlamky v celkem tvrdem miste,takze mozna proto ta deformace.Uvidim jak dopadne pristi lov.Ale doufam ze dobre,prozoze se mi tyto hacky i pres to libi.

Nikl Team

Dobrý den Petře, tohle je zajímavá informace i pro nás. I když to může znít zvláštně, možná právě takovéto zvláštnosti jsou tím, co je na rybařině tak zajímavé. Můžete dělat všechno stále stejně, teoreticky dobře a najednou Vám všechno přestane fungovat – ryby začnou sbírat opatrně, začnou rovnat háčky, vypínat se… a jse zase ne úplném začátku. Tohle je věc, která se stává i nám. Nikdy si nemůžete být zcela jistý svým výsledkem… Rozhodně doufáme, že tento problém byl nějakou shodou náhod a nadále se Vám tohle nebude opakovat a podaří se Vám do podběráku dovést bez problémů i mnohem větší kapry :-) Každopádně děkujeme za zajímavou informaci a budeme velmi rádi, pokud se s námi podělíte o další vývoj situace. Držíme palce!

#262 13. 8. 2009 Obalování těstem při lovu na panáčka

noriss: brej den,chcel by som sa spytat ked davam na panacka boili 24+plavacku,je lepsie obalit v ceste len potapavu gulicku,alebo obe boili,dakujem.

Nikl Team

Dobrý den norissi,

obě možnosti obalování nástrahy při chytání s panáčkem jsou možné. Kluci z Imperial týmu obalují svoje panáčkové nástrahy jejich těstem Powder+Liquid celé – tedy i s plovoucím boilies. My naopak většinou obalujeme boilies těsty pouze spodní kuličku boilies. Je to ale v podstatě jen věc zvyku. Obě varianty Vám budou fungovat a nachytáte s nimi kapry. Uvedeným příkladem jsme pouze chtěli ilustrovat, že oba způsoby obalení jsou spolehlivě funkční. Hodně štěstí!

#261 13. 8. 2009 Úspěšná motnáž Karla Nikla z videa na MRKu

Zdeněk Stach: Dobrý den začínám chytat na boilies a zaujala mně montáž kterou sem viděl na videu lov kapru v extremnich podmínkách. Pokud mužete pošlete mi prosím foto a názvi jednotlivích součástí montáže,chci si je u vás koupit ale nevím co si mám objednat. Za odpovjeď vám předem děkuji Z. Stach OLOMOUC.

Nikl Team

Dobrý den Zdeňku,

Karel na uvedeném videu Karel použil montáž následujícího složení:

koncový vlasec Shock it 0,60mm

bezpečnostní montáž Snag clip system 50lbs

Připravená tuhá část návazce z fluorocarbonu Clearwater Stiff combi link boom 16,5cm 50lbs

Koncový návazec ze šňůrky Smooth 25lbs

Háček Longshank Nailer vel. 6

Vlasové rovnátko transparentní Mouthsnagger

Vlas přivázaný na kroužku jezdícím mezi zarážkami Ring kit

Tohle je přesně sestava, kterou Karel při natáčení videa používal.

Pokud byste potřeboval ještě něco upřesnit, rádi pomůžeme!

#260 13. 8. 2009 Zvýšení odolnosti vysušeného boilies?

Aleš: Dobrý den chtěl bych se zeptat jak zamezit rozpustnosti boili,které je vysušené na kámen ale ve vodě nevydrží déle jak 20h.děkuji

Nikl Team

Dobrý den Aleši, Váš problém s nedostatečnou výdrží nastraženého boilies, které je přitom na kámen vysušené je velmi zajímavý. V zásadě jsou dvě možnosti, čím to může být způsobeno.

1, Vaše boilies je svým složením rozpustné a rozpadá se velmi rychle. Ihned jak vysušená kulička do své struktury natáhne vodu, začne se postupně rozpadat a rozpouštět. Teplá voda v letním období tomu napomůže, a tak po 20ti hodinách Vaše nástraha zmizí z vlasu.

2, Vaše nástraha je vystavena enormnímu tlaku nechtěných malých ryb, které soustavně atakují nastražené boilies a ukusují z něj malé kousky do té doby, dokud jej nezlikvidují úplně. Typickými vetřelci, kteří umí takto potrápit jsou cejni, sumečti američtí a raci.

Třetí možnost je samozřejmě kombinace bodu 1, a 2, Ať už je Váš problém způsoben kteroukoliv možností, elegantním řešením pro Vás bude navlečení ochranné sršťovací trubičky Rap-it, kterou ochrání svou nástrahu jak před příliš rychlým rozpadem, tak pře útoky drobných ryb.

Ať tato zvláštní vychytávka působí sebevíc zvláštně, věřte, že skutečně funguje a dopomohla nám k řadě krásných ryb. Rozhodně doporučujeme její vyzkoušení. Ať je Váš problém způsoben čímkoliv, tímhle ho spolehlivě vyřešíte! Hodně štěstí!

00260_rap-it.jpg


«« předchozí 1 2 3 1048 1049 1050 1051 1052 1073 1074 1075 další »»