Poradna

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#27 7. 6. 2009 Boilies na velké kapry

Marek Spodniak: Dobry den potreboval bych poradit na letni sezonu nejake opravdu ozkousene a ucinne boilies na velke Kapry okolo 20 kilo vim kde jich je spoustu ale zatim vsemu odolavaji berou jen ti okolo 60 70 cm,vyskousel jsem z jara vse mozne sladke koule i jine ruzne prumery ale bez jakeho koli vysledku,take potrebuji poradit cim krmit a v jakem mnozstvi a intervalech kazdy rybar totiz rika neco jineho moc vam dekuji vase znacka je pry nejlepsi jste moje posledni zachrana jak velke kapry prelstit dekuji moc za vasi odpoved.Spodniak

Nikl Team

Ahoj Marku,

všechny druhy boilies, které máme v nabídce, nachytaly velké kapry. Mohli bychom ti doporučit 2–3 druhy, ale… mnohem důležitější je nejprve poznat, kde se na tvém revíru velcí kapři vyskytují. Kde se pohybují přes den a kde v noci, jaká je jejich migrace. Nejdůležitějším aspektem při lovu velkých kaprů je znalost místních podmínek a na základě toho vědět, kde a kdy má být člověk na tom správném místě. Prezentace nástrahy a krmná strategie je pak další částí skládačky. Pokud bys mohl vnadit před lovem, bylo by to ideální. Čím déle, tím lépe. Pokud máš tvůj revír nedaleko od domova, bylo by ideální vnadit obden cca 0,5kg boilies na malý prostor a to alespoň týden před samotným lovem. Čím déle se podaří vnadit bez toho, aby se na tom místě chytalo, tím větší důvěru k návnadě budou kapři mít. Pro dlouhodobé krmné kampaně doporučíme boilies z rybích mouček se sníženým dávkováním esencí. Takové boilies si můžeš vyrobit např. sám z našich mixů a aminokomplexů nebo si můžeš objednat boilies mražené. Při větším odběru je po dohodě možné upravit dávkování esencí dle tvého požadavku.

#26 7. 6. 2009 Výběr boilies na D7

Tomáš: Dobrý den přeji chtěl jsem se vás zeptat jaké by bylo nejlepší boilí a partikl nebo čím krmit na Pálavu konktrétně na dyje 7 jedu tam koncem července na týden.Díky.
Dotaz k produktu: Boilie těsto

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

určitě neuděláš špatně, když si na Dyji 7 vezmeš boilies 3XL a nebo Vision baits – Ocean protein. Na oba tyto druhy se zde a na dyji 5 poslední dobou nachytali krásní kapři s hmotnostmi nad 20kg. I když je v těchto vodách poměrně velký výskyt bílé ryby, nebývá na škodu zkoušet obalovací těsta 3XL nebo Mojito. Ne jednou jsme byli překvapeni, že je bílá ryba nechala bez povšimnutí a přilákáni byli jen kapři.

#25 7. 6. 2009 Sušení food signalu

Roman: Zdar.
Chytám na vaše boilie mixy už asi 4 roky a chytám spoustu velkých kaprů. Letos jsem vyskoušel boilie MOJITO na 3-denní výpravě a musím konstatovat. PARÁDA. Nej dunajský kapr 94cm 14.5 kg. Posílal bych i fotky z výprav ale nevím kde. Potřeboval bych jenom jednu radu. Jak dlouho je třeba sušit FOOD SIGNAL. Někde jsem dočetl že když je víc usušené tak je aktivnější. Ostatní boilie nechávám sušit tak cca 3 dny před výpravou. Dík za radu.

Nikl Team

Ahoj Romane,

děkujeme za tvojí zprávu a velmi se těšíme z tvých úspěchů. Pokud bys nám chtěl poslat fotky z výpravy, můžeš je zaslat na e-mail nikl@nikl.cz. K sušení food signalu – tento boilies můžeš sušit jako každý jiný, dlouhodobým sušením dosáhneš maximálního vytvrdnutí koulí, které jsou pak schopné více odolávat bílým rybám.

#24 6. 6. 2009 Extra touch shock leader

Pavel Polák: Dobrý den,p.Nikle.Dostal jsem jako dárek tento monofil.K čemu se to dá,prosím,využít?Děkuji.Polák http://www.nikl.cz/p327-xtra-tough-shockleader-line.php
Dotaz k produktu: Xtra Tough Shockleader Line

Nikl Team

Ahoj Pavle, další odpověď přímo od vody. Zatím to nepíplo, tak máme čas ;-) Tento monofil se používá jako šokový nástavec například pro silové odhozy a nebo jako odolný materiál pro chytání v místech, kde je na dně hodně ostrých kamenů nebo mušli.

#23 6. 6. 2009 Aminokomplex pro RRR peper

Petr Hluštík: Dobrý den
Chci se zeptat,jesli se do boilies mixu(RRR pepper)může přidat nějaký Aminokomplex,nebo RR oil?Jesli ano,tak jaký?
Děkuji za odpověď
Dotaz k produktu: RRR pepper boilie mix, RR Oil, RR Oil Aktiv

Nikl Team

Ahoj Petře, odpovídáme ti přes mobilní telefon přímo od vody, kde teď chytáme, tak snad se to povede ;-) Do tohoto mixu můžeš použít libovolný amino komplex z naší pestré nabídky. Zatím se nejvíce osvědčil Kolínský losos a nebo Scopex Oliheň. Nesmíme ale zapomenout na velmi úspěšnou kombinaci, kterou vyzkoušeli naší testeři na závodech a sice tento mix do kterého přidali originální komplex 3XL. Jejich výsledky byly naprosto perfektní. Oleje můžeš používat podle vlastního uvážení, ale protože tento mix obsahuje velké množství rybích moucek, není v zásadě potřeba. Pokud budeš přeci jen nějaký přidávat, zkus použít RR oil a RR oil aktiv. Výborné doplní kořeněné atraktory, kterých je zde použito velké množství.

#22 6. 6. 2009 Selekce záběrů od malých ryb

Adam: Zdravím, chytám na jednom jazere u nás na Slovensku a nedokážem sa prebiť cez malé násadové kapríky a viem, že trofejných kaprov je tam dostatok, viete mi doporučiť nejaké dobré selektivné gule ? Mám vybraté C4 a 3XL. Jedná sa o štrkové jazero s veľkými hĺbkami. Chytám na hrane z 8 m do 13 m. Skúšal som už rôzne techniky ako obísť malé kapre - vyvážal som ďalej od kŕmneho miesta, vynechal som všetok partikel, kŕmil som len gulami, kŕmil som veľa, potom som skúsil kŕmiť menej, method mix tiež nula bodov... proste je to zakliate a rád by som počul radu pánov kaprárov ako ste vy. Ďakujem

Nikl Team

Ahoj Adame, pro selekci záběrů od malých ryb zkus používat jen dobře vysušené boilies, bez partiklu a method mixu. Další možností je velikost nástrahy. Jedna z variant je opravdu velký průměr koulí, až 40mm, další pak nastražení 3–4ks kuliček o průměru 24mm. Takovou nástrahu malý kapr s otizemi nasaje a velký jí zase stejně obtížně vyplivne. Poslední věcí, kterou velmi často používáme je experimentování s délkou vlasového přívěsu. Neboj se nastražit boilies dál od háčku. Jednu 20–24mm potápivou kuličku doplň o plovoucí (na panáčka) a vlas udělej tak dlouhý, aby byl panáček 4–6cm od obloučku háčku. Při volbě boiliesu dej přednost modelu C4 a nebo Food signálu. Dej nám potom vědět, jak jsi byl úspěšný. Opět zdravíme přímo od vody.

#21 6. 6. 2009 Svítící dipy Vision baits

Tomáš: Ecto-Plasm svítící dip - den.Dobrý den chci se vás zepat jaké by bylo nejlepší boilí na tento svítící dip.Děkuji moc

Nikl Team

Ahoj Tomáši, svítící dipy můžeš používat ve spojení se všemi druhy boilies. Efektivnější je při použití plovoucího boilie zvedlého lehce nad dno a nebo nastražení na panáčka.

#20 5. 6. 2009 Nonstop bez možnosti vnadění

Tomáš: Dobrý den,dojíždím na soukromý revír,kde do 3/4 rybníka s hloubkou cca 1,5 po té se zvedá až na 0,5 metru,kde začíná pevnější dno s rákosovým porostem jenž končí souvislou vrstvou rákosového porostu. na revíru je zakázáno předkrmovat.Chtěl bych atakovat hranici rákosového porostu při vzdálenosti odhozu cca 100-120m(zákaz vyvážení).Při takové vzdálenosti používám klasický vrtulník,s boilí teprve začínám a proto bych chtěl poradit s jakým boilí či kombinaci s boilí těstem použít abych se dopracoval k prvním úspěchům-začít i s menšími rybami a pomalu se zdokonalit.Na revíru je povolen Non stop rybolov jenž upřednostňuji. Předem děkuji za radu.
Dotaz k produktu: Method-mix Red Spice

Nikl Team

Ahoj Tomáši,

tohle je poměrně složitý dotaz. Neznáme bližší podmínky pro lov, abychom tomu více porozuměli, ale pokud není možno vůbec vnadit, bude otázkou, zda ryby boilies znají a zda jsou ochotny jej přijímat. Určitě bychom nejprve začali s nějakými atraktivnějšími variantami, jakými je 3XL, Mojito nebo RRR pepper – Scopex Oliheň. V tomto případě by zřejmě nebylo na škodu použití krmítka a method mixů, pakliže by to byla jediná možnost vnadění. Doporučili bychom ti náš kořeněný method mix servírovaný v podobném krmítku se zátěží, jaké nabízí firma Korda. Další nástrahou, zajímavou pro kapry, by zde mohly být Carp Candy fluoro nebo různé druhy plovoucího boilie.

#19 5. 6. 2009 Jaké boilies a montáže na pískovny?

kysa : čus mám dotaz ohledně boilies .Chytám na pískovnách a na Labi.A potřeboval bych poradit co na tu úískovnuza koule a montáž.Ta pískovna je tak do pěti metrů hloubky prorostlá řasama.Musí se teda chytat vtěch hlub ších partií až na pár lavic a mělčin.Pár už jsem tam toho nachytal konkrétně sumce a pár kaprů největší 15kg.A chci se zeptat co mám zvolit za konkrétní boilies montáž .Jinak sem požíval montáž na popups .A vyvážel ke hranici 200metrů.a co teda použít??

Nikl Team

Ahoj Lukáši,

nepsal jsi o tom, jaká je na uvedených pískovnách aktivita ryb a ryb. tlak. Každopádně velmi dobře si na podobných vodách poslední dobou vede Food signal nebo Mojito, oboje servírované na panáčka spolu s našimi mraženými plovoucími boiliesy. Ohledně montáže – rozhodně stojí za vyzkoušení 360°rig, podrobnosti najdeštady. Na Labi se v nadcházejícím období vyplatí zastavit kapry na masivnější krmení např. boiliem RRR Pepper. Kapři už budou všude vytření a budou mít potřebu hodovat.

#18 5. 6. 2009 Čím vyšperkovat mix Špek?

Norix: Zdravým Nikl team, chcem sa opýtať čo odporúčate pridávať do zmesi ŠPEK ?

Nikl Team

Ahoj,

do této směsi už není potřeba přidávat esence, obsahuje unikátní přísady, které se o uvolnění potravního signálu postarají samy. Rozhodně bychom doporučili přidání některého z kvalitních rybích olejů a případně tekutou potravu Amino liquid nebo Amino PPC. Pokud bys přeci jen chtěl přidat nějakou esenci, jako nejvhodnější doporučíme esenci Kolínský losos.

«« předchozí 1 2 3 1063 1064 1065 1066 1067 další »»